Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Dur brzuszny, cholera, czerwonka, ostre biegunki to tylko niektóre z chorób, na które zapadają mieszkańcy krajów tropikalnych. Bywa, że choroby te kończą się śmiercią. Wszystkie należą do chorób brudnych rąk. Można ich łatwo uniknąć po prostu myjąc ręce. Włącz się do akcji "Podaj mydło!" Kup kostkę mydła a my przekażemy je poprzez Fundację „Redemptoris Missio” afrykańskim dzieciom.

Więcej o akcji:

 

 

 

 

Światowy Dzień Mycia Rąk to święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez UNICEF w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk.

 

Akcja „Podaj mydło!” polega na zbiórce mydła dla podopiecznych polskich misjonarzy, dzięki któremu Afrykańczycy będą mogli przyswoić sobie nawyk mycia rąk, a tym samym unikną wielu chorób. Mydło zebrane w ramach akcji „Podaj mydło!” wyruszy transportem z pomocą humanitarną do Kamerunu i Republiki Środkowoafrykańskiej na początku listopada.

 

 

Finał naszej akcji:

SU