Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021 zostali:

Pan BARTOSZ CZAMAŃSKI

Pan PIOTR KUSZ

Pan MARCIN NOWACKI

                         Gratulujemy!!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje w szkole...? Być na bieżąco z informacjami...? 

Oglądać ciekawe zdjęcia...? surprised

Brać udział w konkursach...? money-mouth

                              DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK'U

 

W dniu 20 września odbyły się wybory opiekunów Samorządu Uczniowskiego LOMS
na rok szkolny 2019/2020.

Foto:

W tym roku szkolnym plastikowe NAKRĘTKI zbieramy dla WOJTKA!
Miejsca, gdzie można oddać nakrętki:
- specjalny kosz na parterze
- sala 109
- sala 207

Dzień Chłopaka obchodziliśmy w naszej szkole w piątek 28 września. Każdy "Macho" ubrał krawat lub muszkę oraz kolorowe skarpetki... FOTO:

W tegorocznej edycji plebiscytu na NAJLEPSZEGO NAUCZYCIELA LOMS w roku szkolnym 2017/2018 wzięło udział 37% uczniów. A oto wyniki:

30 listopada podczas dużych przerw każdy mógł się dowiedzieć, co go czeka w przyszłości. Andrzejkowe wróżby powstały z inicjatywy SU. Wróżby przygotowali uczniowie klas: 2CG, 3CG i 3DG.

Samorząd Uczniowski informuje, że został rozstrzygnięty konkurs zorganizowany w dniu 3 października na elegancko ubraną grupę chłopców w poszczególnych zespołach klasowych.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w szkolnej zabawie.
Decyzją jury wyróżnione zostały klasy...

25 września 2017 roku o godz. 12:15 w sali 104 odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym zebranie organizacyjne opiekunów Samorządu Uczniowskiego z uczniami.

Na spotkaniu wybrano Radę Samorządu Uczniowskiego oraz zaplanowano "Dzień Chłopaka".

W tegorocznej edycji plebiscytu na NAJLEPSZEGO NAUCZYCIELA ZSMS w roku szkolnym 2016/2017 wzięło udział 45% uczniów. A oto wyniki:

Wszystkie klasy naszej szkoły prowadziły zbiórkę środków czystości oraz żywności dla mniej zamożnych uczniów naszej szkoły. Samorządowi udało się przygotować imponującą liczbę 45 paczek dla naszych uczniów. Dodatkowo daliśmy radę zrobić jeszcze jedną paczkę dla rodziny, która przed Świętami Bożego Narodzenia straciła dom i cały dobytek w pożarze.

Jak co roku służbę pełniła ZSMSowa Poczta Walentynkowa. Nasi listonosze pracowali dzielnie i wytrwale. 14 lutego w dniu św. Walentego zaadresowane życzenia trafiły do wszystkich adresatów.

W tym roku Samorząd Uczniowski wraz z klasą 3BG, po raz kolejny postarał się sprawić, aby przerwa nie była zwykła i nudna, lecz ciekawa i pełna atrakcji.

29 listopada obchodziliśmy Andrzejki. To kolejna po Dniu Chłopaka impreza zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Na trzech długich przerwach wróżki udzielały życiowych rad. Nasze wróżki wróżyły korzystając z kości do gry, szpilek, magicznych kubeczków, serc, losów. Odpowiadały także na pytania używając andrzejkowego wahadełka. Wielu uczniów odważyło się sprawdzić, co przyniesie im przyszłość. Wróżkom z klasy 1S2 serdecznie dziękujemy za pomoc, korzystając z okazji, wszystkim szkolnym Andrzejom składamy najlepsze życzenia imieninowe :-)

31 maja zakończyliśmy zbiórkę zużytych baterii w roku szkolnym 2015/2016. Ponieważ zebraliśmy ponad 2000 baterii nagrodę w postaci karty prezentowej "I ♥ empik" otrzymają dwie osoby: Dawid Bednarz (1CG) za przyniesienie 938 baterii oraz Mateusz Cybula (1S1) za przyniesienie 611 baterii. GRATULUJEMY!

Bardzo serdecznie dziękujemy pozostałym uczestnikom za udział w akcji. W przyszłym roku baterie będziemy zbierać z klasą. Klasa, która przyniesie najwięcej baterii, otrzyma pyszne ciasto domowej roboty!

12 maja klasa 1CG otrzymała nagrodę za zajęcie I miejsca w zbiórce monet podczas akcji "Góra Grosza 2015". Klasa 1CG zebrała wtedy 4478 monet. Zachęcamy wszystkie klasy do kolejnej zbiórki monet w przyszłym roku szkolnym.

W tym roku w głosowaniu na NAJLEPSZEGO NAUCZYCIELA ZSMS w roku szkolnym 2015/2016 wzięło udział 321 uczniów. A oto wyniki:

Kubasy to organizowany każdego roku w ZSMS PLEBISCYT na najlepszego NAUCZYCIELA. W tym roku do zabawy włączyło się 321 uczniów. Największą aktywnością podczas głosowania wykazały się klasy: 3AG i 1S5 (100%), 1CG (96%), 1S4 (94%)... Kto wygrał? Wyniki wkrótce.

Głosowanie ZAKOŃCZONE. Dziękujemy!!!

Jak co roku rusza ZSMSowa Poczta Walentynkowa. Zaadresowane życzenia (imię, nazwisko, klasa) każdy może wrzucić do walentynkowej skrzynki znajdującej się w bibliotece.

Walentynki trafią do adresatów w piątek 12 lutego 2016 roku.

GÓRA GROSZA - finał

4 grudnia 2015 zakończyliśmy tygodniową zbiórkę monet. Po raz kolejny ZSMS przyłączył się do akcji Góra Grosza. W tym roku zebraliśmy 10 805 monet o wartości 210,50 zł. Ponad 20 kilogramowa paczka zasili organizatora akcji. Do akcji włączyli się uczniowie 13 klas, a największą ilość monet zebrała klasa 1CG. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!

Mikołajki 2015

W bieżącym roku szkolnym Mikołaj nie zapomniał o uczniach i pracownikach naszej szkoły. W piątek 4 grudnia przysłał on do naszej szkoły swoich wysłanników tj. Elfa oraz Śnieżynkę, którzy z uśmiechem na ustach rozdawali wszystkim pyszne cukierki, życząc nam zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!

Liczymy na to, że w przyszłym roku Mikołaj też będzie o nas pamiętał!

Konkurs rozstrzygnięty. Wygrała dynia nr 4, której właścicielami są uczniowie klasy 1S4. Gratulujemy.

 

przewodniczący: Jakub Dyba (2S2)

zastępca przewodniczącego: Bartłomiej Rykiel (2S4)

skarbnik: Patrycja Chodakowska (1S4)

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Akcja trwa od 23 listopada do 4 grudnia 2015 roku.

SU

Akcja „Podaj mydło!” polegała na zbiórce mydła dla podopiecznych polskich misjonarzy, dzięki któremu Afrykańczycy będą mogli przyswoić sobie nawyk mycia rąk, a tym samym unikną wielu chorób. Mydło zebrane w ramach akcji „Podaj mydło!” wyruszyć ma transportem z pomocą humanitarną do Kamerunu i Republiki Środkowoafrykańskiej 5 listopada. My zebraliśmy 59 kostek mydła i jedno opakowanie mydła w płynie. DZIĘKUJEMY!

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła przystąpiła do projektu zbiórki baterii w placówkach oświatowych "Zbieraj z klasą". Zebraliśmy 72 kg baterii i byliśmy jedną z 588 placówek, które przystąpiły do projektu.

W tym roku szkolnym kontynuujemy zbiórkę baterii.

Drodzy uczniowie, samorząd naszej szkoły wraz ze szkolnym wolontariatem organizuje zbiórkę dla zwierząt znajdujących się w poznańskim schronisku przy ulicy Bukowskiej.

Zachęcamy was do udziału w akcji. Potrzebne są: karma, obroże, smycze, koce, ręczniki, zabawki, smakołyki, legowiska ...

Dur brzuszny, cholera, czerwonka, ostre biegunki to tylko niektóre z chorób, na które zapadają mieszkańcy krajów tropikalnych. Bywa, że choroby te kończą się śmiercią. Wszystkie należą do chorób brudnych rąk. Można ich łatwo uniknąć po prostu myjąc ręce. Włącz się do akcji "Podaj mydło!" Kup kostkę mydła a my przekażemy je poprzez Fundację „Redemptoris Missio” afrykańskim dzieciom.

Dnia 30 września w naszej szkole hucznie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował wiele ciekawych atrakcji. Realizatorki tego przedsięwzięcia, dzięki niebywałej dyskrecji, sprawiły ogromną niespodziankę naszym chłopcom. Z okazji ich święta wyemitowana została audycja przez szkolny radiowęzeł. Kasia Witczak swym urokliwym, ciepłym głosem złożyła najlepsze życzenia wszystkim kolegom, a także męskiej części grona pedagogicznego.

"A że Pan Bóg ja stworzył, a szatan opętał,
Jest więc odtąd na wieki i grzeszna, i święta,
Zdradliwa i wierna, i dobra i zła,
I rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza...

Redemptoris Missio Fundacja Pomocy Humanitarnej składa serdeczne podziękowania Społeczności Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu za udział w Akcji "Ołówek dla Afryki".

Walentynkowa poczta zadziałała. Przez dwa dni mogliście wrzucać do niej walentynki i proszę ile się nazbierało. W piątek, 13 lutego, listonoszki roznosiły miłosną korespondencję, ale niestety z powodu choroby, nie dotarły do wszystkich adresatów. Niektórzy musieli czekać na swoje walentynki przez caaaaaaaaałe ferie, ale gwarantujemy, że wszystkie dotarły do kogo trzeba.

Jak co roku rusza ZSMSowa Poczta Walentynkowa. Zaadresowane życzenia (imię, nazwisko, klasa) każdy może wrzucić do walentynkowej skrzynki znajdującej się w bibliotece do czwartku tj. 12 lutego.

Walentynki trafią do adresatów w piątek 13 lutego 2015 roku.

Aby otrzymać dwa bilety na dowolny seans filmowy wystarczy uzbierać jak najwięcej baterii, przyłączając się tym samym do akcji "Zbieraj z klasą".

Uwaga! W roku szkolnym 2014/2015 zakończyliśmy wyścig o bilety do kina.

 

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła przystąpiła do nowego projektu zbiórki baterii w placówkach oświatowych "Zbieraj z klasą".

Uzbieraj jak najwięcej (indywidualnie),
a bilety na dowolny seans filmowy
będą Twoje!

Przystępujemy do akcji "Ołówek dla Afryki".

Fundacja zbiera przybory szkolne dla afrykańskich dzieci. Rzeczy te polecą z polskimi żołnierzami do Republiki Środkowej Afryki i zostaną przekazane misjonarzom. Oni rozdadzą je dzieciom, dla niektórych z nich będą to pierwsze przybory szkolne w życiu.

Najbardziej potrzebne są długopisy i ołówki - co ważne, nie muszą być nowe.

Z niecierpliwością wszyscy czekaliście na podsumowanie XV AKCJI GÓRY GROSZA.

Udało Wam się przynieść REKORDOWĄ ilość monet!

Huuurrrrrrrrrrrrrrrrra!! Nie jesteśmy jednak tacy niegrzeczni! Przyszedł do nas Święty Mikołaj i nawet rózgi ze sobą nie przyniósł. A jakie dobre cukierki nam dał... Samemu Mikołajowi gratulujemy zrzucenia brzuszka :) To najszczuplejszy Święty w historii obchodów dnia 6 grudnia. Nie jeden chciałby w prezencie otrzymać przepis na taką dietę cud :)

W piątek obchodziliśmy w szkole Andrzejki. Nasze wróżki wróżyły w oparciu o kości do gry, szpilki, serca, magiczne kubki, serca, losy i odpowiadały na pytania używając andrzejkowego wahadełka. Wiele osób odważyło się sprawdzić, co czeka ich w przyszłości - mamy nadzieję, że przed nimi świetlana przyszłość. Wróżkom z klasy 2DG dziękujemy za pomoc i, korzystając z okazji, wszystkim szkolnym Andrzejom życzymy wszystkiego najlepszego :)

Dnia 5.XII zakończyliśmy zbieranie "groszy". Po słodką niespodziankę wystartowało 20 klas!

Kapituła konkursu pt. "Klasa, która zbierze najwięcej monet otrzyma słodką niespodziankę" w składzie MG, BS i AL przyznaje pyszne ciasto domowego wypieku klasie:

 

"Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas." Flora Edwards

Wokół nas jest wielu potrzebujących. Samorząd Uczniowski wyszedł z inicjatywą zorganizowania akcji Wielkiej Szlachetnej Paczki. Każda klasa może się przyłączyć. Zebrane dary zanosimy do pani pedagog D. Orłowskiej lub pani psycholog L. Głowińskiej. Zbiórka trwa do 15 grudnia. Co można przynieść? Słodycze, artykuły szkolne, książki, środki do pielęgnacji i mycia ciała, odzież, pieluchy i wszystko to czym chcielibyście i możecie się podzielić z potrzebującymi.

ZSMSIAKI LICZYMY NA WAS!!!

Uczeń klasy 3S3 Mateusz Marciniak we współpracy z Samorządem Uczniowskim organizuje pomoc dla psów ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gaju. Zwierzaki potrzebują karmy, przedmiotów do pielęgnacji oraz wszystkiego co polepszy ich warunki bytowe (koce, ręczniki).

ZSMSIAKI liczymy na WAS!!!

Wszystkie dary przynosicie do sali nr 1.

Na dzisiejszym spotkaniu Samorządu Uczniowskiego ustaliliśmy, że:
1. przebieramy się w piątek w halloweenowym stylu i w nagrodę jesteśmy niepytani :)
2. organizujemy konkurs na najbardziej oryginalną halloweenową dynię - klasy CHĘTNE zabierają się do rzeźbienia i zanoszą dynię do pokoju nauczycielskiego lub pokoju pani wicedyrektor Menesiak do czwartku; zwycięska dynia obrodzi dniem niepytania całej klasy w dowolnym dniu tygodnia.

30 września - z okazji Dnia Chłopaka - żeńska część samorządu uczniowskiego obdarowywała naszych Panów słodkościami. Niech choć w ten dzień wiedzą, ze ich zauważamy :)))

 

 

23.X.2014 r.

UWAGA!

W poniedziałek 27 października 2014 na drugiej dużej przerwie (o godz. 13:20) w sali 108 odbędzie się spotkanie Samorządu Uczniowskiego.

 

 

 

29.IX.2014 r.

Luuuuuuuuuuudzie! Rok szkolny się już zaczął i wypadałoby się zainteresować tym, co dzieje się w szkole. Pierwsze zebranie mamy już za sobą, a kto o tym wie? Niewielu, bo niewiele osób na zebranie dotarło (wiem, był w tym czasie obiad, nie chciało się niektórym, a inni najzwyczajniej zapomnieli).

 

Nie mniej udało się wybrać szefostwo SU i jeśli macie jakieś pomysły i wnioski, to proszę się z szefami dogadywać :)

 

Na dzień dzisiejszy mamy plany odnośnie Dnia Chłopaka i Dnia Nauczyciela. Resztę ustalimy później, ale już teraz prosimy o pomysły. W końcu co 500 głów, to nie jedna :)

Marta Górna 

 

 

27.IV.2014 r.
Kolejne sprawozdanie SU :)

Tym razem króciutko. W grudniu (wiem... to już wieki temu) obchodziliśmy szkolne Mikołajki. Mikołaj miał dwa wcielenia, bo jedno musiało wracać na lekcje :) Za to Śnieżynka była jedyna i wyjątkowa!

Pomagaliśmy też troszkę w organizacji spotkania "ZSMS dzieciom" - dla niewtajemniczonych - gościliśmy w naszych murach przedszkolaki zza płota :)

 

W styczniu miał się odbyć konkurs na Najsympatyczniejszego Sportowca Roku, ale UWAGA: przenosimy tą imprezę na maj z finałem w czerwcu.

 

W lutym... ach... ale z Was romantycy... przynajmniej niektórzy/niektóre. Poczta Walentynkowa pękała w szwach, a listonoszki się nieźle nabiegały.

 

Uwaga: Rozpoczynamy akcję zbierania baterii wszelkiego rodzaju. Jeszcze trochę, a będziemy mieli prawdziwe centrum segregacji odpadów :)

 

Marta Górna

 

 

04.II.2014 r.
Nowa kadencja SU rozpoczęta!

 

16 września odbyło się pierwsze zebranie Samorządu Uczniowskiego. Brało w nim udział 28 uczniów. Swoją drogą - nie sądzicie, że to trochę mało? Co się stało z przedstawicielami 1bg, 1cg, 2bg, 3bg, 1s4, 1s5, 1a, 2s4, 2s5, 3s2, 3s4 i 3a?

 

Przewodniczącym SU w bieżącym roku szkolnym został wybrany Damian Horała (2s2), a zastępcą Adam Kościelak (2s2). Nasz nowy szef ma głowę pełną pomysłów i tryska energią, więc jak chcecie coś załatwić - dawajcie do niego :) Podwładni Damiana, to przedstawiciele trójek klasowych - im też możecie przekazywać swoje problemy i pomysły./

 

Na zebraniu ustaliliśmy, że będziemy obchodzić:

  • Dzień Chłopaka i Dzień Kobiet
  • Walentynki
  • Halloween
  • Dzień Nauczyciela
  • Dzień Dresa
  • Andrzejki
  • Mikołajki

jak wymyślicie co jeszcze, to tu dopiszemy :) 2s3 dała już dwa pomysły i nad nimi pracujemy.

 

Chcemy także przeprowadzić wybory na najsympatyczniejszego sportowca i Kubasy - klasyfikację Ciała Pedagogicznego.

 

Poza tym nadal zbieramy aluminiowe puszki i nakrętki. Dajcie z siebie choć trochę i nie wrzucajcie do pojemników z nimi zwykłych śmieci. Ktoś to potem musi segregować - a fujjjj :( Nakrętki z zeszłorocznego zbierania pomogły Waldkowi pojechać na dwa obozy rehabilitacyjne, za co jego rodzice baaaaaaaaaaaaardzo dziękują. No a jak już jesteśmy przy temacie nakrętek, to jeśli znacie kogoś, dla kogo możemy nakrętki zbierać - koniecznie dajcie znać!

 

No i najważniejsze! Wracamy do szczęśliwego numerka! Wypatrujcie go u Pani Woźnej. Przypominamy, że ów numerek zwalnia tylko z prac niezapowiedzianych.

 

Jak wiecie 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Decyzją żeńskiej części SU wszystkie dziewczyny miały w tym dniu pokazać swoje nogi ubierając spódniczki, sukienki lub krótkie spodenki. I co????????????????????????????????????? Mało która się poświęciła :( Sorki laski, ale dałyście plamę na całej linii! Chciałbybyśmy podziękować tym nielicznym, które jednak ratowały honor i Dzień Chłopaka uczciły odpowiednim strojem. Mamy nadzieję, że faceci się lepiej spiszą na Dzień Kobiet.

 

No i było sobie Halloween... szkoda tylko, że tak niewielu pokazało, że ma przysłowiowe jaja :( A Wy - którzy się przebraliście - CHWAŁA WAM!!!! jesteście wielcy :)

 

Marta Górna