Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

uczeń ZSMS w latach 2008-2011
dyscyplina: pływanie

 

Jak wspominasz naszą szkołę?
Szkołę wspominam bardzo dobrze, szczególnie nauczycieli, którzy byli bardzo pomocni i wspaniałą atmosferę w klasie. Tworzyliśmy bardzo zgraną paczkę, po zakończeniu liceum część kontaktów się pourywała, ale wierzę że jeszcze wszyscy się spotkamy. :)

 

Co dał Tobie sport w życiu?
Hmmm... chyba wszystko, co mam. Tak, zdecydowanie wszystko! Ukształtował mój charakter, nauczył wytrwałej pracy w dążeniu do celu, wiary w siebie, dał ogromną satysfakcję, nauczył jak pozbierać się po porażkach. Uprawianie sportu uszczęśliwia, bardzo dobrze wpływa na zdrowie. Ostatnio jeden z trenerów kadry powiedział bardzo trafną sentencje, która pięknie podsumuje całość: „Sport uczy zwyciężać i uczy przegrywać z godnością i honorem, a więc uczy wszystkiego - uczy żyć!"

 

Największy sukces sportowy kiedy byłeś uczeniem i ile lat poświęciłaś na uprawianie swojej dyscypliny sportowej?
Pływam od 6 roku życia, ale prawdziwe regularne treningi rozpoczęły się w wieku 10 lat. Największy sukces sportowy w szkole średniej to pierwsze medale na mistrzostwach Polski w kat. juniorów i seniorów oraz 6 miejsce na mistrzostwach Europy juniorów.

 

Informacje dot. wykształcenia, studiów, ew. ukończonych kursów, etc.
Aktualnie studiuję w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji na kierunku Wychowanie Fizyczne. Jestem na drugim roku. Ukończyłem również kurs instruktora pływania.

 

Czym aktualnie się zajmujesz?
Cały czas trenuję i przygotowuję się do coraz ważniejszych imprez sportowych. Otworzyłem swoją Akademię pływania, gdzie dzieci i dorośli uczą się i doskonalą swoje pływackie umiejętności. Oczywiście wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam.

 

Największy sukces w pracy zawodowej...
Moją pracą i pasją jest pływanie. Jestem młody i dopiero studiuję, sukcesy zawodowe więc dopiero przede mną.

 

 

Z Kacprem Majchrzakiem rozmawiali
Anna Leśniak i Wojciech Dziuda.
Kwiecień 2014 r.

 

 

Edytor: SM.