Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

uczeń ZSMS w latach 2002-2005
dyscyplina: hokej na trawie

 

Jak wspominasz naszą szkołę?
Mam tylko miłe wspomnienia. Szalone towarzystwo, wyrozumiali nauczyciele. Nie pamiętam, żeby którykolwiek z nauczycieli chciał źle dla ucznia – zawsze służyli pomocą. ZSMS to najlepsza szkoła, dzięki której można uprawiać sport, jednocześnie nie zaniedbując nauki.

 

Co dał Tobie sport w życiu?
Poza funkcją wychowawczą, jaką niewątpliwie spełnił w moim życiu, pomógł nawiązać znajomość na resztę życia, pozwolił poznać ciekawych i inspirujących ludzi, a także zobaczyć najodleglejsze miejsca na świecie.

 

Największy sukces sportowy kiedy byłeś uczniem i ile lat poświęciłeś na uprawianie swojej dyscypliny sportowej?Hokej uprawiam od 8 roku życia, a więc .... Wolałbym nie mówić jak długo. :) Największym moim indywidualnym sukcesem podczas uczęszczania do ZSMS było powołanie mnie do reprezentacji Polski w wieku 17 lat i 173 dni. :)

 

Informacje dot. wykształcenia, studiów, ew. ukończonych kursów, etc.
Po ukończeniu ZSMS rozpocząłem studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, które ukończyłem ze średnią powyżej 4,2, co sprawia, że jest to mój największy sukces na niwie nauki. Studia ukończyłem z dyplomem trenera hokeja na trawie II klasy. Ukończyłem także kurs instruktora kulturystyki i tenisa.

 

Czym aktualnie się zajmujesz? Największy sukces w pracy zawodowej...
Aktualnie mieszkam w Niemczech i rozwijam swoją pasję, którą nieprzerwanie jest hokej. Występuje w drużynie Rheydter Sport Verein (Monchengladbach) i jestem trenerem zespołów młodzieżowych. Jeżeli chodzi o sukces w karierze zawodowej, to jestem przekonany, że on cały czas przede mną.

 

 

Życiowe motto, dodatkowe informacje, inne sukcesy...
"Nie popełnia błędów tylko ten, kto nic nie robi" - i wiele innych, ale to właśnie bardzo trafnie oddaje moje podejście do życia.

 

P.S. Przesyłam serdeczne pozdrowienia dla nauczycieli, którzy jeszcze pamiętają pierwszą klasę o profilu hokejowym, a zwłaszcza pani dyrektor Ewie Andrzejewskiej.

 

 

Z Tomaszem Górnym rozmawiała Ewa Bresińska-Krawiec.
Kwiecień 2014 r.

 

 

Edytor: SM.