Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

uczeń ZSMS w latach 1987-1991
dyscyplina: kajakarstwo

 

Jak wspominasz naszą szkołę jako nasz Absolwent?
Super szkoła, w której spotykaliśmy się z wieloma ciekawymi osobami o przeróżnych osobowościach, ale o wspólnej pasji, jaką był sport. W porównaniu z dzisiejszą szkołą tamta była kameralna: trzy dyscypliny sportowe, a w najliczniejszej klasie było 17 uczniów.

 

Co dał Tobie sport w życiu?
Sport nauczył mnie wytrwałości w dążeniu do postawionych celów poprzez systematyczną i czasami mozolną pracę. Także tego, że życie to nie tylko pasmo sukcesów, ale i porażki, które nie mogą nas załamywać, tylko mają uczyć i motywować do łamania kolejnych barier. Sport dał mi także możliwość poznania wielu ciekawych ludzi z różnych części świata. Dzięki temu, że uprawiałem sport zwiedziłem sporo miejsc i wyniosłem z nich niezapomniane wspomnienia.

 

Największy sukces sportowy kiedy byłeś uczniem i ile lat poświęciłeś na uprawianie swojej dyscypliny sportu? Największy sukces sportowy...
29 medali MP, ale najbardziej cenię te z kategorii seniorów w konkurencji jedynek czyli k-1 oraz złoty w k-2. Trzydziesty trafił się dopiero w weteranach. Wyczynowo pływałem 11 lat.

 

Informacje dot. wykształcenia, studiów (lata) ew. ukończonych kursów, etc.
Studiowałem na AWF w Poznaniu na kierunku trenerskim w latach 1991-1995.

 

Dlaczego zdecydowałeś się podjąć pracę w naszej szkole?
Na pewno ze względu na specyficzny klimat tej szkoły, możliwość pracy z młodzieżą, która ma zapał do tego, aby spełniać się w sporcie i nie boi się wyzwań. A także ze względu na to, że nasza szkoła pomaga im pogodzić naukę ze sportem, osiągać sukcesy sportowe i rozwijać swoje pasje.

 

Od którego roku jesteś pracownikiem ZSMS?
Od 1997.

 

Największe sukcesy w pracy zawodowej...
Pracowałem z zawodnikami, którzy zdobywali medale MŚ i ME, medalistów MP było wielu. Chyba jednak najbardziej mnie cieszy to, że wielu z moich wychowanków poprzez sport ukształtowało swoje charaktery i dla nich, pomimo zakończenia kariery, sport stał się stałym elementem życia.

 

Czym aktualnie się zajmujesz poza pracą w ZSMS?
Trenuję kajakarzy w KS „Energetyk” Poznań.

 

Życiowe motto:
„Nawet najcięższa praca treningowa nie daje gwarancji sukcesu, ale jej brak przekreśla szansę na jego osiągnięcie” - Trener NBA Pat Riley,
„Mistrzostwo nie jest czymś, co przychodzi nagle, niczym piorun, lecz nabiera mocy stopniowo, z czasem, zupełnie jak nadciągająca burza” - Jon Gardner.

 

 

Z Piotrem Wojciechowskim rozmawiała Anna Leśniak.
Kwiecień 2014 r.

 

 

Edytor: SM.