Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

uczeń ZSMS w latach 2002-2005
dyscyplina: kajakarstwo

 

Jak wspominasz naszą szkołę?
Szkołę wspominam przez pryzmat wytężonej pracy na treningach, nauki do późnych godzin wieczornych oraz wolnego czasu w bursie, który pożytkowało się na kawały i żarty; to był zwariowany i bardzo pozytywny czas.

 

Co dał Tobie sport w życiu?
W okresie liceum mieszkałem w bursie, dzień zaczynał się o 6:30, pierwszy trening o 8:00, zajęcia w szkole od 10:40, po lekcjach o 16:30 drugi trening, powrót do bursy ok. 19:30 i tak 5 dni w tygodniu. Z pewnością sport nauczył mnie dyscypliny i gospodarowania czasem, nabrałem dzięki niemu pewności siebie i uchronił mnie przed "głupotami", jakie grożą w okresie dorastania. :)

 

 

Największy sukces sportowy kiedy byłeś uczniem i ile lat poświęciłeś na uprawianie swojej dyscypliny sportu?
Dyscypliną sportową, którą uprawiałem było kajakarstwo, przygodę rozpocząłem 1 września 1996 r., karierę zakończyłem w sierpniu 2010 r., trenowałem 14 lat. Największym sukcesem były medale Mistrzostw Polski: srebro - K2 1000m, srebro - K2 500m, złoto - K4 500.

 

Informacje dot. wykształcenia, studiów (lata) ew. ukończonych kursów, etc.
2005-2010 AWF Poznań kierunek fizjoterapia.
Kursy: instruktor pływania, kajakarstwa, ratownik WOPR.

 

Czym aktualnie się zajmujesz?
Pracuję w MSWiA, jestem policjantem.

 

Największy sukces w pracy zawodowej...
Pracując przez 3 lata jako ratownik WOPR na wodach otwartych podjąłem 7 akcji ratowniczych, wszystkie zakończyły się szczęśliwie.

 

Życiowe motto, dodatkowe informacje...
"Ludzie mogą wątpić w to, co mówisz, ale uwierzą w to, co robisz". Obecnie przygotowuję się do maratonu pływackiego w Kiekrzu, tak naprawdę nigdy nie rozstałem się ze sportem, zmieniło się tylko tyle, że teraz mogę to nazwać rekreacją :). Pozdrawiam młodych sportowców! Pamiętajcie porażka to element kariery, każda uczy, pozostawia coś po sobie i powoduje że stajemy się silniejsi...

 

 

 

 

Z Łukaszem Przybył rozmawiała
Ewa Bresińska-Krawiec.
Marzec 2014 r.