Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

uczeń ZSMS w latach 2002-2005
dyscyplina: lekkoatletyka


Jak wspominasz naszą szkołę?
Wspomnienia pozytywne i miłe, profil sportowy szkoły był dobrze zgrany czyli ustawienia zajęć i treningów. W przypadku wystąpienia zaległości w nauce spowodowanej zgrupowaniami otrzymywałem pomoc ze strony kadry nauczycielskiej i zaległości zostały zniwelowane. Szkoła ta stworzyła wspaniałą atmosferę będąc miejscem zawierania przyjaźni trwających do dziś.

Co dał Tobie sport w życiu?
Uprawianie sportu dało mi sprawność fizyczną, którą wykorzystuję i utrzymuję do dziś. Sport uczy i utrwala samodyscypliny, pomaga zdystansować się do zagrożeń współczesnych czasów. Uczy rywalizacji, pokory i wytrwałości w dążeniu do celu. Treningi uprawiane w różnych warunkach atmosferycznych i z różnym natężeniem hartowały osobowość, a to jest przydatne w dobrym życiu nie tylko sportowym. Ja osobiście mogę stwierdzić, że sport ukształtował mój charakter co zaowocowało w dalszym życiu.

Największy sukces sportowy kiedy byłeś uczniem i ile lat poświęciłeś na uprawianie swojej dyscypliny sportu?
Podczas nauki w ZSMS zdobyłem mistrzostwo Wielkopolski w sprincie (sztafeta 4x100 m) oraz mistrzostwo Wielkopolski w hali na dystansie 60 m. Trenerem moim był Pan Szudrowicz. Sport rozpocząłem uprawiać w wieku 8 lat zaczynając od karate, kickboxingu, piłki nożnej podczas pobierania nauki w szkole podstawowej i gimnazjum. Podczas nauki w ZSMS uprawiałem biegi na dystansie 60, 100, 200 m. Pod koniec trzeciej klasy liceum rozpocząłem treningi boksu, zapasów i brazylijskiego jiu-jitsu, które uprawiam do dziś.

Informacje dot. wykształcenia, studiów (lata) ew. ukończonych kursów, etc.
W latach 2007-2011 ukończyłem studia licencjackie na Wydziale Prawa i Administracji na kierunku Administracja, a w latach 2011-2013 ukończyłem Studia Magisterskie na tym samym wydziale znajdującym się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W roku akademickim 2012/2013 odbyłem 4. miesięczną służbę przygotowawczą do Narodowych Sił Rezerwowych w Centrum Sił Powietrznych – Koszalin, otrzymując indywidualne podziękowania od dowódcy jednostki.

Czym aktualnie się zajmujesz?
Obecnie pracuje na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, lecz celem moim jest praca- służba zawodowego żołnierza, o którą się staram bazie lotniczej Poznań-Krzesiny, w której odbywam cyklicznie ćwiczenia.

Największy sukces w pracy zawodowej...
Na razie nie odnotowałem znaczących sukcesów zawodowych które mam nadzieję uzyskać po rozpoczęciu pracy jako żołnierz zawodowy. Chciałem nadmienić, że mam zamiar zdawać do Szkoły Orląt w Dęblinie.

Życiowe motto, dodatkowe informacje:
"Szczęście sprzyja śmiałym”. Po ukończeniu liceum wyjechałem z bratem do Irlandii (Dublin) pracując przez 2 lata w największym hotelu Burlington Hotel jako główny magazynier.

 

 

Z Mateuszem Jackiem rozmawiały
Małgorzata Majewska i Ewa Bresińska-Krawiec.
Luty 2014 r.