Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

uczeń ZSMS w latach 1998-2002
dyscyplina: kajakarstwo


Jak wspominasz naszą szkołę?
Szkołę wspominam bardzo dobrze. Na pewno nie była to zwykła, przeciętna szkoła, dla mnie była to szkoła życia. Nas, osoby trenujące i uczące się razem łączyło coś więcej niż tylko szkoła i jej budynek. Spędzaliśmy ze sobą więcej czasu niż ze swoimi rodzinami dzięki czemu zarówno na lekcjach jak i po za nimi tworzył się specyficzny klimat. Szkoła umożliwiała nam godzenie treningów z nauką ale przede wszystkim uczyła nas sumienności, wytrwałości i konsekwencji w działaniu przy jednoczesnym działaniu w grupie.

Co dał Tobie sport w życiu?
Dzięki uprawianiu sportu nauczyłem się samodyscypliny, dążenia do osiągnięcia postawionych wcześniej celów. To dzięki treningom nie miałem czasu na bardzo modne w okresie dojrzewania stanie pod bramą i włóczeniu się po osiedlu. Dzięki uprawianiu sportu również poznałem wiele ciekawych osób i zobaczyłem miejsca z nieco innej, sportowej perspektywy.

Największy sukces sportowy kiedy byłeś uczniem i ile lat poświęciłeś na uprawianie swojej dyscypliny sportu? Największy sukces sportowy...
Kajakarstwo uprawiałem 7 lat. Największy sukces sportowy: 3 tytuły Mistrza Polski (w sumie 9 medali rangi Mistrzostw Polski).

Informacje dot. wykształcenia, studiów (lata) ew. ukończonych kursów, etc.

 • 2002r. – 2008r. – Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, kierunek Wychowanie Fizyczne, specjalizacja Zarządzanie i Organizacja Sportem, studia zakończone tytułem Magistra.
 • 2012r. Licencja spikera Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej
 • 2011r. Ukończone egzaminem szkoleniem na Specjalistę ds. Zarządzania Małymi i Średnimi Obiektami Sportowymi
 • 2010r. Certyfikat ECDL
 • 2009r. Ukończone egzaminem szkoleniem na Specjalistę ds. Marketingu i Promocji.
 • 2007r. Licencja Instruktora Dyscypliny Sportu - Pływanie
 • 2006r. American Red Cross – Instruktor Ratownictwa wodnego w USA
 • 2004 – 2005r. Langside College in Glasgow, Szkocja.
 • 2003 – 2004r. Kurs WOPR zakończony Stopniem Ratownika WOPRCzym aktualnie się zajmujesz?
a. Praca w Urzędzie Miasta Poznania, Wydział Sportu, Oddział Organizacji i Promocji Imprez Sportowych

Obowiązki: Organizacja, promocja i koordynacja imprez sportowych na poziomie międzynarodowym, krajowym i lokalnym, redagowanie strony internetowej, przygotowywanie opracowań i publikacji dotyczących sportu i rekreacji w Poznaniu, współpraca z mediami i związkami sportowymi, tworzenie aplikacji do konkursów na organizację międzynarodowych imprez sportowych.

b. członek Zarządu KS Stomil Poznań

Największy sukces w pracy zawodowej...

 • Członek zespołu obserwacyjnego UEFA EURO 2012.
 • Członek miejskiego zespołu UEFA EURO 2012.
 • Członek komitetów organizacyjnych m.in.: Mistrzostwa Świata w Kajak Polo w 2012r., Mistrzostw Świata w Kajakarstwie w 2010r., Akademickich Mistrzostw Świata w Kajakarstwie w 2010r., Mistrzostw Europy w Kajakarstwie w 2009r., Pucharu Świata w Kajakarstwie 2009 – 2011r., Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej EUROPOKOLENIE 2012 w 2011r., Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej ulicznej 2013r., Akademickich Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2013.
 • Pomysłodawca i Główny organizator: Mistrzostw Szkół w Smoczych Łodziach, Wiosłowania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Bicie Rekordu Guinnessa na ergometrach wioślarskich 2013” i „ Bicie Rekordu Polski w wiosłowaniu na ergometrze wioślarskim 2014”


Życiowe motto, dodatkowe informacje, inne sukcesy...
Konferansjer: Mistrzostw Świata w Piłce Nożne ulicznej w 2013r., Bieg Niepodległości w Luboniu 2013r., Mistrzostwa Świata w Kajak Polo 2012r., Mecz Turnieju Eliminacyjnego Mistrzostw Europy do lat 19 w piłce nożnej Polska – San Marino 2012r., Eliminacje do Igrzysk Olimpijskich w Kajakarstwie 2012r., Puchar Świata w Kajakarstwie, Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie i Wioślarstwie, Akcja Charytatywna „Gramy z Patrykiem”, festyny.

 

 

 

Z Maciejem Młodzikiem rozmawiały
Małgorzata Majewska i Ewa Bresińska-Krawiec.
Luty 2014 r.