Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

uczeń ZSMS w latach 1999-2003
dyscyplina: kajakarstwo


Jak wspominasz naszą szkołę?
Szkołę wspominam bardzo miło. W szczególności nauczycieli, którzy byli bardzo mili i zawsze pomocni w ciężkich sprawach niekoniecznie związanych nawet z nauką, lecz trzeba im oddać, że egzekwowali wiedzę w stanowczy sposób. Do „ZSMS” lubiłem uczęszczać, może o tym świadczyć bardzo mała ilość godzin nieobecnych na zajęciach. Mała zgrana klasa składająca się z kolegów i koleżanek, których znałem bardzo dobrze, z którymi uprawiałem na co dzień sport, była czymś, co naprawdę dobrze wspominam. I za każdym razem, kiedy o nich pomyślę pojawia się uśmiech na mej twarzy.

Co dał Tobie sport w życiu?
Sport w życiu dał mi siłę. Nie tylko tę fizyczną, ale i psychiczną, która dziś pozwala pokonywać bariery i nie mówię to u sztandze, czy tysiącu metrów na torze. Nauczył mnie również rywalizacji. Kiedyś rywalizowałem z kolegami przyjaciółmi, dziś najczęściej rywalizuję z samym sobą i swoim „nie chcę mi się” . Ważną cechą, którą wniósł sport, treningi w moje życie jest pokora do pracy i systematyczność. Sport pokazał mi, że gdy trenowałem systematycznie i ciężko moje wyniki w sporcie były dobre, gdy opuszczałem treningi, a moja praca na nich była mizerna, analogicznie przekładało się to na moje osiągnięcia.
Największy sukces sportowy kiedy byłeś uczniem i ile lat poświęciłeś na uprawianie swojej dyscypliny sportu?
Kajakarstwo uprawiałem ok. 6 lat. Nie byłem wybitnym sportowcem, ale zdobywałem medale na zawodach okręgowych, znajdowałem się w finałach Mistrzostw Polski. Jednak moim największym sukcesem sportowym było wejście na linę. Trener w ramach ogólnego rozwoju, założył linę na naszej siłowni. Za „Chiny ludowe” nie mogłem na nią wejść, trener rzekł „Odrobny, Ty tam nigdy nie wejdziesz”. Tak mnie zmotywował, że po 2 tygodniach dotknąłem sufitu ;-)

Informacje dot. wykształcenia, studiów (lata)  ew. ukończonych kursów, etc.
W latach 2004-2007 uzyskałem tytuł lic. na kierunku Optyka Okularowa na wydziale fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2010- 2012 ukończyłem Podyplomowe Studium Optometrii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Czym aktualnie się zajmujesz?
Dziś na co dzień prowadzę zakład Optyczny w Poznaniu, badam, dopasowuję okulary.

Największy sukces w pracy zawodowej...
- Ukończenie Studium Podyplomowego Optometrii, były to naprawdę ciężkie zajęcia, które spędzały mi sen z powiek przez 2 lata.
- Otwarcie własnej praktyki.

 

 

Z Przemysławem Odrobnym rozmawiały
Małgorzata Majewska i Ewa Bresińska-Krawiec.
Luty, 2014 r.