Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

10 listopada 2016 roku w szkole odbyły się dwa apele z okazji Święta Niepodległości - dla gimnazjum oraz liceum. Trzonem programu było przybliżenie uczniom historii walk narodowowyzwoleńczych oraz przedstawienie heroicznej postawy naszych przodków, które przyczyniły się do oswobodzenia Polski z rąk zaborców. Podkreślono również rolę Józefa Piłsudskiego jako naczelnego autora niezależnej ojczyzny. Narratorami były dwie uczennice liceum: Maja Felkel i Oliwia Błajet. Program apelu został też wzbogacony o część artystyczną - Wiktoria Boińska zaśpiewała piosenki A. Osieckiej "Orszaki, dworaki" oraz Z. Wodeckiego "Z tobą chcę oglądać świat", w czym asystował jej chórek złożony z uczniów klasy 1DG: Filipa Beczkiewicza, Wiktora Frątczaka oraz Kacpra Maciejewskiego. Ostatniemu utworowi towarzyszył również taniec w wykonaniu Nikoli Dominiak, Pauliny Sobańskiej, Anny Matuszewskiej i Gabrieli Tatarynowicz. Całości dopełniały pojawiające się w tle fragmenty filmów z epoki.

Apel został przygotowany przez panów Bartosza Czamańskiego i Jakuba Majchrzaka.