Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

   Rozpoczął się nowy rok szkolny w Internacie Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu.

   Zanim nasi wychowankowie wprowadzili się 1 września do swoich pokojów, w czasie wakacji dokonano szeregu niezbędnych inwestycji, mających na celu poprawę warunków bytowych młodzieży. Świetlica internatu wzbogaciła się o nowe fotele, a w sześciu pokojach (nr 3, 15, 19, 27, 30 i 37) odświeżono ściany i sufity. Ponadto zakupiono nowe meble do kilku pokojów - wśród nich regały, półki, biurka i tapczany. 

   Mieszkańcy internatu każdego dnia korzystają z posiłków przygotowanych na miejscu przez zawodowych kucharzy. Potrawy są podawane zgodnie z zaleceniami dietetyków, dlatego są nie tylko urozmaicone, ale przede wszystkim zdrowe i pełnowartościowe. Wychowankowie są także pod stałym nadzorem opiekuńczo-wychowawczym, który sprawuje 11 wychowawców oraz kierownik p. Julia Opielewicz. Ustawicznie trwa troska o bezpieczeństwo młodzieży, czego dowodem były ćwiczenia przeciwpożarowe przeprowadzone 23 września przez jednostkę Państwowej Straży Pożarnej, w których udział wzięło 60 wychowanków naszego internatu.

Marcin Nowacki