Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

  12 lutego 2019 r. wychowankowie Internatu LOMS wzięli udział w zajęciach profilaktycznych, prowadzonych przez przedstawiciela Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Poznaniu – panią Beatę Rutkowską.

  Celem spotkania było uświadomienie wychowankom zagrożeń związanych z chorobą AIDS i możliwości zakażenia wirusem HIV oraz HBV i HCV wywołanego przez nie wirusowego zapalenia wątroby typu B i C. Pokazanie możliwych zachowań wobec osób chorych, nauka tolerancji. Uczestnicy spotkania w ciekawy i przystępny sposób dowiedzieli się, jakie są objawy wirusa HIV,
w jaki sposób można się zarazić, ale przede wszystkim w jaki sposób można ograniczyć ryzyko zakażenia. Spotkanie to przybliżyło
tak ważne w obecnych czasach problemy, jakimi są uzależnienia, pozwoliło zwrócić szczególną uwagę na skutki nieprzemyślanych działań, które rzutują na całe dorosłe życie.

Zajęcia dla wychowanków Internatu LOMS zorganizowała

p. Lidia Różewicka i p. Aneta Białkowska-Goryńska