Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Internat będzie otwarty od wtorku 31.08.2021 od godz. 15:00.

Internat będzie otwarty od poniedziałku 31.08. od godz. 12:00.

Internat wznawia działalność od 31 maja od godz: 17:00.

A oto kilka wspomnień z przygotowań do Świąt w Internacie.

  surprised  Internat LOMS w klimacie Halloween surprised

W dniu 24 października 2019r. odbyły się uzupełniające wybory do Młodzieżowej Rady Internatu.

14 października 2019r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej w Internacie LOMS.

We wtorek (1 października) w świetlicy Internatu Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego odbyło się wieczorne spotkanie z okazji przypadającego w tych dniach Dnia Chłopaka.

Zamknięcie Internatu: od 17.10.2019 r. - godz. 17:00 do 20.10.2019 r. - godz. 16:00.

   We wtorkowy wieczór (10 września) wychowankowie Internatu zebrali się na świetlicy, aby wziąć udział
w zabawie integracyjnej przygotowanej i animowanej przez wychowawców. 

Młodzieżowa Rada Internatu 2019/2020

03 października 2019 roku odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Internatu.

   Rozpoczął się nowy rok szkolny w Internacie Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu.

4 III 2019 roku mieszkańcy wzięli udział w szkoleniu prowadzonym przez p. Marzenę Radomską i p. Lidię Andrzejewską z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Po wysłuchaniu krótkiego wykładu na temat, jak należy się zachować w określonych sytuacjach, młodzież mogła przećwiczyć różne wydarzenia, z którymi można spotkać się na ulicy i wypróbować swoje umiejętności na fantomach.

                                                                                                                              

p. Lena Głowińska i p. Aneta Białkowska - Goryńska

  12 lutego 2019 r. wychowankowie Internatu LOMS wzięli udział w zajęciach profilaktycznych, prowadzonych przez przedstawiciela Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Poznaniu – panią Beatę Rutkowską.

28 stycznia 2019 roku z inicjatywy p. Leny Głowińskiej w Internacie LOMS z młodzieżą spotkał się Radny Miasta Poznania i redaktor gazetki "Głos Chartowa" p. Wojciech Chudy.

7 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie mieszkańców internatu ze znanym ultramaratończykiem Arturem Kujawińskim, który opowiadał o swoich doświadczeniach z najtrudniejszych maratonów na świecie. Brał udział w ponad 100 ultramaratonach (biegach powyżej 100 km), w tym w słynnym 217 kilometrowym maratonie "Badwater".

Wychowanków bardzo zaciekawiła ta tematyka, a w szczególności jak się do takich biegów przygotować, sposoby radzenia sobie z kryzysem fizycznym, budowanie motywacji do ekstremalnego wysiłku, itp.

W ramach akcji charytatywne: Grudzień 2018, wychowankowie Internatu LOMS w Poznaniu za zgodą władz internatu, rodziców oraz w porozumieniu z księdzem Jackiem Rogalskim proboszczem tutejszej parafii pod wezwaniem Błogosławinej Poznańskiej Piątki zakupili świąteczne produkty żywnościowe dla osób potrzebujących. Koordynatorem akcji była pani Julia Opielewicz.

W dniu 10 grudnia w świetlicy internatu odbył się Mikołajkowy turniej piłkarzyków. W rozgrywkach brało udział 10 mieszkańców naszego internatu. Młodzież grała ze sobą w dobranych do przez siebie parach Uczestnicy rywalizowali w systemie pucharowym, do 10 strzelonych bramek.

We wtorek 4 grudnia 2018 r. w świetlicy internatu odbył się koncert wieczór z gitarą „Refleksja ze słowem śpiewanym”. Młodzież miała okazję usłyszeć autorskie utwory zespołu Tado Project, piosenki z towarzyszeniem gitary akustycznej. Mieszkańcy Internatu LOMS aktywnie uczestniczyli w występie śpiewali również własne piosenki.