Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

4 III 2019 roku mieszkańcy wzięli udział w szkoleniu prowadzonym przez p. Marzenę Radomską i p. Lidię Andrzejewską z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Po wysłuchaniu krótkiego wykładu na temat, jak należy się zachować w określonych sytuacjach, młodzież mogła przećwiczyć różne wydarzenia, z którymi można spotkać się na ulicy i wypróbować swoje umiejętności na fantomach.

                                                                                                                              

p. Lena Głowińska i p. Aneta Białkowska - Goryńska

  12 lutego 2019 r. wychowankowie Internatu LOMS wzięli udział w zajęciach profilaktycznych, prowadzonych przez przedstawiciela Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Poznaniu – panią Beatę Rutkowską.

28 stycznia 2019 roku z inicjatywy p. Leny Głowińskiej w Internacie LOMS z młodzieżą spotkał się Radny Miasta Poznania i redaktor gazetki "Głos Chartowa" p. Wojciech Chudy.

7 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie mieszkańców internatu ze znanym ultramaratończykiem Arturem Kujawińskim, który opowiadał o swoich doświadczeniach z najtrudniejszych maratonów na świecie. Brał udział w ponad 100 ultramaratonach (biegach powyżej 100 km), w tym w słynnym 217 kilometrowym maratonie "Badwater".

Wychowanków bardzo zaciekawiła ta tematyka, a w szczególności jak się do takich biegów przygotować, sposoby radzenia sobie z kryzysem fizycznym, budowanie motywacji do ekstremalnego wysiłku, itp.

W ramach akcji charytatywne: Grudzień 2018, wychowankowie Internatu LOMS w Poznaniu za zgodą władz internatu, rodziców oraz w porozumieniu z księdzem Jackiem Rogalskim proboszczem tutejszej parafii pod wezwaniem Błogosławinej Poznańskiej Piątki zakupili świąteczne produkty żywnościowe dla osób potrzebujących. Koordynatorem akcji była pani Julia Opielewicz.

W dniu 10 grudnia w świetlicy internatu odbył się Mikołajkowy turniej piłkarzyków. W rozgrywkach brało udział 10 mieszkańców naszego internatu. Młodzież grała ze sobą w dobranych do przez siebie parach Uczestnicy rywalizowali w systemie pucharowym, do 10 strzelonych bramek.

We wtorek 4 grudnia 2018 r. w świetlicy internatu odbył się koncert wieczór z gitarą „Refleksja ze słowem śpiewanym”. Młodzież miała okazję usłyszeć autorskie utwory zespołu Tado Project, piosenki z towarzyszeniem gitary akustycznej. Mieszkańcy Internatu LOMS aktywnie uczestniczyli w występie śpiewali również własne piosenki.

Już po raz kolejny mieszkańcy internatu spotkali się na wspólnym pieczeniu ciasta. Tym razem piekliśmy i ozdabialiśmy pierniczki. Było wesoło, miło i sympatycznie. Mamy nadzieję na następne spotkanie w styczniu, tym razem przy czekoladowych babeczkach. :)

Pragniemy wszystkich poinformować, iż Internat Nasz wzbogacił się o szereg nowych mebli. Komody, szafy oraz półki, to rzeczy, którymi będziemy wyposażać pokoje, w których mieszkają Nasi uczniowie. Meble, zostały podarowane przez firmę Meble Wójcik przy wydatnym wsparciu jednego z uczynnych rodziców.

JESZCZE RAZ WSZYSTKIM DARCZYŃCOM DZIĘKUJEMY!

22 października odbyły się warsztaty interpersonalne zorganizowane przez Anetę Goryńską a poprowadzone przez Panią Mariannę Szała. Poprzez dojrzały i zaangażowany udział w poszczególne ćwiczenia, młodzież mogła lepiej zrozumieć siebie i swoje relacje z innymi, przyjrzeć się swoim reakcjom i emocjom w kontakcie z rówieśnikami, oraz poznać swoje ograniczenia w relacjach z ludźmi. Niedosyt i poczucie zbyt małej ilości ćwiczeń świadczą jedynie o chęci i potrzebie poznania siebie jaką odczuwa dzisiejsza młodzież.

Z inicjatywy pani Leny Głowińskiej po raz kolejny zorganizowano wyjście na zabytkowy cmentarz przy ul. Bluszczowej w Poznaniu. 17 października grupa młodzieży pod opieką wychowawców pani Anety Goryńskiej i pana Michała Górskiego, wykorzystując słoneczną pogodę pochyliła się nad zaniedbanymi grobami porządkując je i stawiając znicze.

Lista wychowawców Internatu LOMS w roku szkolnym 2018/2019:

Zabawę integracyjną dla mieszkańców internatu, która odbyła się 10 września 2018 r., zorganizowali Aneta Goryńska i Michał Górski. Wspólnie spędzony czas na zabawie pomógł nowym mieszkańcom zaadoptować się w nowej, trudnej sytuacji, a wszystkim uczestnikom poznać się trochę z innej strony, przestać być anonimowym, zbudować nowe relacje i miło spędzić czas.

W sobotę 22 września wychowankowie internatu, uczniowie LOMS, uczestniczyli w 25. jubileuszowym "Sprzątaniu Świata". Tegoroczne hasło to "Akcja segregacja". Terenem, którym się zaopiekowaliśmy był Lasek Dębiński. Cieszy ogromnie fakt, że wśród naszych wychowanków są osoby, którym los naszej planety nie jest obojętny. Smuci natomiast fakt, że mieliśmy ręce pełne pracy. Zebraliśmy kilka worków śmieci.

We wtorek 9 października wychowankowie internatu LOMS uczestniczyli w warsztatach plastycznych podczas których wykonali kokardy narodowe mylnie nazywane kotylionami. Podczas warsztatów uczestnicy poznali kilka istotnych informacji na temat historii i znaczenia kokard narodowych. Zostały wykonane kokardy dla wszystkich mieszkańców i pracowników internatu LOMS.

Internat LOMS pozbywając się starych i zużytych kołder, wspomógł Schronisko Zwierząt w Gaju niedaleko Śremu. Czasem mały gest wystarczy, by zadowolić małych, czworonożnych przyjaciół.

Zameldowanie i zamieszkanie w internacie LOMS będzie możliwe od dnia 2 września 2018 r. od godz. 15:00.

W dniu 7.03.2018r w Internacie LOMS zorganizowano „Dzień Kobiet” na sportowo. Mieszkanki naszego internatu rywalizowały ze sobą w 4 konkurencjach sportowych. Pierwszą konkurencją było skakanie przez skakankę w parach, do momentu skuszenia. Drugim ćwiczeniem było unoszenie bokiem 2 kg ketli (odważników), gdzie liczyła się ilość wykonanych powtórzeń. Trzecią konkurencją były pompki na specjalnych przyrządach do robienia pompek. Również jak w poprzedniej konkurencji liczyła się ilość wykonanych powtórzeń. Czwartą ostatnią konkurencją były przysiady z taśmami thera band oraz podciągania taśmy wzdłuż tułowia.

W drugiej połowie grudnia zorganizowano akcję „Świąteczna paczka” mającą na celu wsparcie dzieci przebywających w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym z powodu trudnej sytuacji rodzinnej.

Pod koniec października 2017 r. zorganizowano w Internacie LOMS akcję "Znicz 2017”. Celem było porządkowanie przez mieszkańców grobów na zabytkowym cmentarzu przy ul. Bluszczowej 14 w Poznaniu.