Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

W dniach 21-25.02.2018 w Poznaniu odbywał się finał Mistrzostw Polski Juniorek Starszych w koszykówce kobiet.

W składzie zespołu MUKS Poznań, który został trzecią drużyną w Polsce w kategorii do lat 22, grały absolwentki (Patrycja Klatt, Karolina Olszewska i Sylwia Siemienas) oraz uczennice Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu: Alicja Jóźwiak, Karolina Masłowska, Paulina Pilichowska, Wiktoria Strzelczyk, Monika Ziobro (wszystkie klasa 3S3) i Magdalena Kowalewska (klasa 2S4).

Mecze grupowe
Pierwsze spotkanie z gospodarzem turnieju zespołem ENEA AZS Poznań zakończyło się wynikiem 58:68 na korzyść MUKS-u. Przebieg meczu nie wskazywał jednak, że różnica między dwoma poznańskimi drużynami jest tak znaczna, prowadzenie często się zmieniało, a przeciwnik nie składał broni do ostatniej minuty. MVP tego spotkania została Patrycja Klatt.

Drugi dzień to mecz z tegorocznym zdobywcą pierwszego miejsca, zespołem z Gdyni. Większość podstawowego składu rywala na co dzień, z powodzeniem gra na parkietach ekstraklasy zatem mecz, pod kątem sportowym, był jeszcze trudniejszy niż pierwszy – derbowy. Poznanianki rozpoczęły go od sporej straty, ale później, kiedy okazało się, że nie jest to przeciwnik nieosiągalny dla podopiecznych Macieja Brodzińskiego, zawodniczki MUKS zaczęły szybko odrabiać straty. Jednak to gdynianki cieszyły się ze zwycięstwa 57:54.

Ostatnie grupowe spotkanie z Bydgoszczą zakończyło się zdecydowaną wygraną MUKS-u 76:56. Tytuł MVP tego spotkania trafił do Marty Wdowiuk.

Walka o medale
Mecz półfinałowy z zespołem z Gorzowa Wielkopolskiego rozpoczął się od prowadzenia poznanianek. Niestety, druga i trzecia kwarta to niemoc naszego zespołu, której wynikiem była szybka utrata prowadzenia. Pogoń za rywalem w ostatniej odsłonie spotkania nie wystarczyła. I zamiast finału przyszło zagrać o brąz.

Mecz o brąz z zespołem Basket 25 Bydgoszcz od pierwszej do ostatniej minuty układał się po myśli poznańskiej ekipy. Co prawda kilka błędów w trzeciej kwarcie mogło nieco podnieść ciśnienie wspierającym przez cały turniej poznański zespół kibicom, ale ostatecznie wszystko skończyło się pozytywnie i MUKS po wygranej 67:57 mógł cieszyć się z medalu za 3 miejsce.

"Brązowy medal to dla nas wielki sukces. Przed turniejem finałowym nikt na nas nie stawiał dlatego tym bardziej cieszymy się z tego, że pokazałyśmy na co nas stać. Wielka w tym zasługa naszych kibiców, w tym najbliższych, którzy byli z nami od początku do końca i bez nich ten medal na pewno nie smakowałby tak samo" podsumowała cały turniej kapitan poznańskiego zespołu Patrycja Klatt.

 

Podsumowanie
ENEA AZS Poznań – MUKS Poznań 58:68 

MUKS Poznań – VBW GTK Gdynia 54:57 

MUKS Poznań – MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz 76:56

Półfinał

Enea AZS AJP Gorzów Wlkp.MUKS Poznań 49:47 

Mecz o 3. miejsce

MUKS Poznań 6Basket 25 KWK River Tower Bydgoszcz 67:57

 

 

 

Ze sportowym pozdrowieniem

MUKS Poznań