Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

1 marca koszykarki LOMS reprezentujące szkołę w kategorii szkół gimnazjalnych wzięły udział w Finałowych rozgrywkach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Turniej rozgrywany był w Gimnazjum nr 29 w Krzesinach. Do rywalizacji o miejsca na podium zakwalifikowały się zespoły z czterech poznańskich giminazjów: G nr 9, G nr 29, G nr 12 i G SMS. W zmaganiach finałowych każda ze szkół rozegrała dwa spotkania, a wyniki poszczególnych meczów wyłoniły drużyny do walki o złoto. W ścisłym finale znalazły się uczennice G nr 9 i nasze koszykarki. Niestety silniejsze okazały się rywalki z Winograd. W klasyfikacji końcowej nasze koszykarki zajęły drugie miejsce, a na ich szyje powędrowały srebrne krążki.

W zawodach brały udział uczennice klasy 3AG w składzie: Natalia Byczyk, Aleksandra Haberko, Paulina Hantys, Karolina Laube,Olga Owczarzak, Zuzanna Walkowiak i Ada Wójcik oraz uczennice 2AG w składzie: Nicole Gryzińska, Karolina Kamińska, Weronika Krajewska, Marta Masłowska, Natalia Szymańska i Jagoda Wieczorek.

Gratulacje dla całego zespołu.

Sylwia Szaniecka