Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Po raz kolejny młodzież naszej szkoły miała okazję poszerzyć wiedzę na temat Powstania Wielkopolskiego. We wtorek 23 stycznia uczestniczyliśmy w lekcji historii z Wojewodą Wielkopolskim. Odbyła się ona w Wielkopolskim Muzeum Niepodległości – Muzeum Powstania Wielkopolskiego, a jej temat to: „Droga Wielkopolan do niepodległości”. Tematyka wpisuje się w setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Wysłuchaliśmy wykładu kustosza Muzeum Pana Marcina Wiśniewskiego, który przybliżył nam wydarzenia poprzedzające wybuch Powstania Wielkopolskiego. Następnie obejrzeliśmy nową wystawę i spot z cyklu „Powstanie Wielkopolskie. Zwycięstwo”.

  

 Katarzyna Milke