Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

W drugim dniu realizacji projektu „Sportowiec w globalnej wiosce”, dnia 6 czerwca br., odbył się Piknik Europejski, który polegał na rywalizacji grup uczniowskich o nagrodę Dyrektora Szkoły. Tematem tej rywalizacji było jak najciekawsze zaprezentowanie wylosowanego kraju Unii. Piknik rozpoczął się od krótkiego przypomnienia historii powstania Unii Europejskiej i ciekawostek z nią związanych oraz występu artystycznego naszych uczniów. Konferansjerka prowadzona była w trzech językach: angielskim, niemieckim i polskim.

 

 

Po części informacyjnej zaprezentowanej przez bliźniaczki Jackowskie, bliźniaczki Pusch i Oskara Schulza nastąpiła część artystyczna.

Najpierw Zuza Hauser zachwyciła tańcem towarzyskim,

 

 

a następnie Julia Szczepaniak zauroczyła swoim śpiewem.

 

 

Po części artystycznej komisja oceniająca w składzie: Pani Dyrektor Ewa Andrzejewska i Panie Wicedyrektorki oceniła uczniowskie prezentacje.

 

 

Bezapelacyjnymi zwycięzcami okazali się uczniowie klasy 1S3: Przemysław Wanat, Krzysztof Wojtyś, Szymon Mikołajczak i Maciej Wyrwas, którzy prezentując Belgię zaserwowali fontannę czekolady z truskawkami, gofry i frytki.

 

 

Drugie miejsce zajęły uczennice, które już swoją stylizacją zareklamowały przedstawiany przez siebie kraj – Francję. Były to: Weronika Sikorska, Julia Żurawlew, Kasia Kędziora i Zosia Sarnowska z klasy 3AG.

 

 

Trzecie miejsce zajęły uczennice prezentujące Niemcy: Roksana Szymczak, Oliwia Czermak, Ola Sendys i Magda Kowalewska z klasy 1S4.

 

 

Tak wyglądały nagrody dla zwycięzców, za które dziękujemy Radzie Rodziców!

 

 

Największa niespodzianka przewidziana była na zakończenie pikniku. Otóż do udziału w imprezie zgłosiła się Maja Przybysz, która uprawia niezwykle efektowną dyscyplinę sportową – taniec na szarfach. Swoim występem uświetniła ona szkolne święto Europy!

 

 

Sławomira Marczyńska, Marta Górna