Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

21 czerwca 2017 r. w hali Torwar w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja nowego programu Ministerstwa Sportu i Turystyki team100, który powstał z inicjatywy ministra Witolda Bańki. W grupie 100 wyselekcjonowanych uzdolnionych sportowców - w wieku 18–23 lat - objętych programem, największą grupę stanowią kajakarze: 6 zawodniczek i 12 zawodników, w tym aż 3 zawodników ZSMS otrzyma dodatkowe wsparcie finansowe ze środków PFN.

Beneficjentami programu MSiT team100 zostali: Jakub Bródka (3S1), Alan Wiśniewski (3S1) i Dawid Dziurla (2S1) - ubiegłoroczni srebrni medaliści Mistrzostw Świata i Europy.

Każdy z zawodników będzie otrzymywał rocznie około 40 000 zł. W ramach indywidualnej ścieżki finansowania sportowcy mogą zdecydować samodzielnie o wykorzystaniu otrzymanych funduszy na refundację wydatków, m.in. na: fizjoterapeutę, lekarza, dietetyka, psychologa, suplementację, sprzęt sportowy czy studia.

W uroczystości wzięli udział Jakub Bródka i Alan Wiśniewski. Dawid Dziurla tego dnia był w drodze na Mistrzostwa Europy Juniorów.

Wybranym przez MSiT do Programu team100 zawodnikom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za ich sukcesy sportowe.

Ewa Bresińska-Krawiec