Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Kto zbudował Stonehenge? Czy Alfred Wielki był naprawdę wielki? Jaki los spotkał sześć żon Henryka VIII? Tego wszystkiego uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się podczas godzinnego spektaklu dn. 25 kwietnia, który został zaprezentowany w sali gimnastycznej.

Przedstawienia "The History of England - Part 1" powstało, aby zaprezentować młodzieży najważniejsze wydarzenia z historii Anglii w lekkiej i zabawnej formie. Najważniejsze wydarzenia, na których skupia się spektakl, to m. in.: inwazja Anglosasów, bitwa pod Hastings, Wojna Dwóch Róż oraz panowanie Henryka VIII. Ponadto w ramach przedstawienia widzowie wzięli udział w quizie z historii języka angielskiego. Przedstawienia pozwoliło uczniom obejrzeć zabawny, zrozumiały anglojęzyczny spektakl i jednocześnie zapoznać się z interdyscyplinarnym materiałem edukacyjnym, który często ciężko zmieścić w standardowym programie nauczania.

AL