Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

W dniu 04.04.2017 r. odbył się XVIII. Festiwal Sztuki Naszych Dzieci w Centrum Kultury Zamek. Festiwal jest przeglądem twórczości artystycznej, teatralnej, plastycznej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z różnego rodzaju sprzężeniami. Artystami na profesjonalnej scenie stają się przedszkolaki, uczniowie oraz podopieczni terapii zajęciowych. Tegorocznemu festiwalowi przewodził temat "Osiemnaście mieć lat", gdyż był on osiemnastą z kolei jego edycją organizowaną przez ZSS nr 105 w Poznaniu. Jako wolontariusze udział w tym wydarzeniu wzięli uczniowie i uczennice z klas 2A oraz 2S3. Uczniowie naszej szkoły w znaczący sposób przyczynili się do organizacji i bezpiecznego przebiegu imprezy. Dbali o porządek na widowni, pomagali uczestnikom w przemieszczaniu się oraz zadbali o wyposażenie każdej garderoby, wyglądu sali i rozmieszczenia wystawy plastycznej.

Nasi uczniowie wykazali się niebywałą wrażliwością oraz empatią, a osoby odpowiedzialne za imprezę niejednokrotnie chwaliły naszych wolontariuszy za sprawną i szybką pomoc. Pieczę nad wolontariuszami sprawowały wychowawczynie pani Ewa Kondracikowska oraz pani Sławomira Marczyńska. Cieszymy się, że nasza szkoła mogła wziąć udział w tego rodzaju wydarzeniu.

Więcej: "Wolontariusze z ZSMS na Festiwalu Sztuki Naszych Dzieci".

Oskar Schulz (2A)