Drukuj
Odsłony: 1532

Tradycją jest, że  maturzyści wspólnie pielgrzymują do Częstochowy lub innych sanktuariów Maryjnych, aby prosić o łaski potrzebne w dniach matur i dobre decyzje na dojrzałe życie.

W tym roku uczniowie klas maturalnych zamiast wyjazdu do Częstochowy zdecydowali się na czuwanie nocne przed obliczem Matki Boskiej Częstochowskiej. Było to spektakularne wydarzenie, które niewątpliwie pozostanie w ich pamięci na całe życie.

O godz. 21.00 uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, następnie odbyły się modlitwy prowadzone przez  przedstawicieli różnych grup religijnych działających przy poznańskich parafiach oraz różaniec. W dalszej części adoracji obrazu odbyła się Jutrznia prowadzona przez proboszcza z Fary oraz młodzież, która ubogacała modlitwy śpiewem pieśni maryjnych.

O północy odbyła się msza św. a po niej ciąg dalszy czuwania. Następnego dnia o godz.15.00 mieszkańcy Poznania mogli uczestniczyć w Koronce do Miłosierdzia Bożego a o 15.30 z kościoła farnego wyruszyła procesja z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, ulicami Poznania,  do katedry, a następnie obraz towarzyszył Polakom w obchodach 1050. rocznicy chrztu Polski na stadionie.

 

 

 

Lidia Szmyt
Elżbieta Madalińska
Daria Orłowska