Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Tradycją jest, że  maturzyści wspólnie pielgrzymują do Częstochowy lub innych sanktuariów Maryjnych, aby prosić o łaski potrzebne w dniach matur i dobre decyzje na dojrzałe życie.

W tym roku uczniowie klas maturalnych zamiast wyjazdu do Częstochowy zdecydowali się na czuwanie nocne przed obliczem Matki Boskiej Częstochowskiej. Było to spektakularne wydarzenie, które niewątpliwie pozostanie w ich pamięci na całe życie.

O godz. 21.00 uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, następnie odbyły się modlitwy prowadzone przez  przedstawicieli różnych grup religijnych działających przy poznańskich parafiach oraz różaniec. W dalszej części adoracji obrazu odbyła się Jutrznia prowadzona przez proboszcza z Fary oraz młodzież, która ubogacała modlitwy śpiewem pieśni maryjnych.

O północy odbyła się msza św. a po niej ciąg dalszy czuwania. Następnego dnia o godz.15.00 mieszkańcy Poznania mogli uczestniczyć w Koronce do Miłosierdzia Bożego a o 15.30 z kościoła farnego wyruszyła procesja z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, ulicami Poznania,  do katedry, a następnie obraz towarzyszył Polakom w obchodach 1050. rocznicy chrztu Polski na stadionie.

 

 

 

Lidia Szmyt
Elżbieta Madalińska
Daria Orłowska