Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Zdrowe odżywianie staje się coraz bardziej popularne.

Większość z nas odżywia się prawidłowo dla zdrowia i utrzymania odpowiedniej wagi.

Złe nawyki żywieniowe prowadzą do wielu poważnych chorób takich jak: cukrzyca, miażdżyca czy otyłość.

W szkole sportowej zdrowe odżywianie odgrywa bardzo ważną rolę. Dzięki dobremu odżywianiu zyskujemy świetną kondycję i wytrzymałość. Dieta bez zarzutu powinna być bogata w takie produkty spożywcze, które dostarczają: białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy i składniki mineralne.

Klasy trzecie na zajęciach artystycznych, które prowadzi Pani Marzena Wojciechowska, przygotowały zdrowe kanapki, sałatki i koktajle. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w przygotowywanie zdrowych przekąsek, a potem w ich zjadanie :)

 

 

Oto kilka zasad prawidłowego odżywiania:

  • Jedz regularnie – najlepiej co 3-4 godziny
  • Spożywaj 5 posiłków dziennie
  • Ogranicz spożywanie cukrów
  • Dostarczaj organizmowi warzywa i owoce
  • Nawadniaj organizm – 1,5 – 2,0 litrów płynów dziennie
  • Włącz do diety orzechy, nasiona i pestki
  • Ogranicz spożywanie soli

 

 

Martyna Sekulska