Drukuj
Odsłony: 350

Trudne jest życie sportowca, który nie może wychodzić na dwór, trenować, rozwijać swoich talentów. Czas pandemii bardzo mocno ograniczył nasze możliwości ruchowe, ale przecież okres ten dał nam szansę robienia rzeczy, na które wcześniej nie było czasu.

Młodzież czyta - może niekoniecznie lektury, ale literaturę, którą zawsze chciała poznać. Licealiści oglądają dokumenty, które w przyszłości mogą wykorzystać na maturze. Nagrywają filmiki, przyglądają się swoim przyszłym studiom czy zawodom. Ten czas nie musi być stracony. Najważniejsza jest motywacja i rozumowanie indukcyjne. Pobyt w domach przyczynia się do swoistych transformacji i kształtuje naszą osobowość.

Nie wszyscy dobrze sobie radzą z ograniczeniami, ale szkoła i lekcje prowadzone zdalnie nie muszą tworzyć barier, wręcz przeciwnie, mogą otwierać horyzonty i zachęcać do rozwijania, nie tylko umiejętności komputerowych, kształcenia pamięci, ale i poznawania artystów malarzy, czy wykazywania się kreatywnością.

Człowiek jest istotą twórczą. Ma rozum, który podsuwa mu myśli, mogące stać się przyczyną działań, lub takie, które mają przemożny wpływ na emocje i rozpamiętywanie tego, co mógłby w danym czasie robić, a nie robi i traci swoją szansę np. na przyjęcie do wymarzonego klubu, czy zagranie w upragnionej drużynie. To wewnętrzne rozdarcie, zmienne nastroje i coraz częstsze uczucie znużenia mogą powodować brak zaangażowania w podejmowanie inicjatyw. Racjonalnie zainspirowane sytuacje edukacyjne mogą zachęcić uczniów do różnorakich działań, dzięki którym młodzi ludzie mogą odkrywać swoje talenty. Kreatywność to wyjątkowo pożądana cecha, którą można w sobie rozbudzić przebywając także w domu.

Uczniowie klasy 2s2 i 2s6 postanowili udowodnić, że świat aktorski i talent charakteryzatorski nie są im obce.

Zachęcamy do obejrzenia "żywych obrazów" w wykonaniu naszych licealistów.

Jak widać kreatywności im nie brak, mimo tego, iż uczenie się tekstów na pamięć do prostych rzeczy nie należy Natomiast świat sztuki na pewno nie jest im obcy, a Vermeer podbija serca tak samo dzisiaj jak i w XVII wieku.

Elżbieta Madalińska