Drukuj
Odsłony: 458

W dniu 13 stycznia br. w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego im. Poznańskich Olimpijczyków odbyła się kolejna Gala Mistrzów Sportu i Nauki.

Nasi uczniowie ubiegają się nie tylko o zaszczyty na sportowych arenach, ale także rywalizują o nagrody za swoje sukcesy na niwie naukowej. Do nauki mobilizuje naszych uczniów Fundacja Jaśmin, którą zarządzają Państwo Ewa i Lech Jankowscy. Po każdym okresie kwalifikacyjnym przyznają oni stypendium trzem bardzo dobrym uczniom, którzy jednocześnie odnoszą sukcesy sportowe. Tym razem na tę nagrodę zapracowali: Oliwia Malchrowicz z klasy 1p5, Barbara Rybicka z klasy 1g2 i Maria Szczepańska z klasy 1g2. Każda z nich po pierwszym okresie kwalifikacyjnym może pochwalić się średnią ocen powyżej 5.

        (od lewej: pani dyrektor Beata Rusinek, pani Ewa Elandt-Jankowska, pan Lech Jankowski, Maria Szczepańska, Barbara Rybicka i Oliwia Malchrowicz.)

Korzystając z okazji pani dyrektor Beata Rusinek wręczyła dyplom Aleksowi Nowackiemu z klasy 2s6 za zdobycie Nagrody Prezesa Rady Ministrów za wyniki w nauce. Aleks ukończył klasę pierwszą ze średnią ocen 5,6.

           ( pani dyrektor Beata Rusinek i Aleks Nowacki)

Każda Gala kończy się występem naszych uczniów. Dla naszych szacownych gości zatańczyła Inez Berdychowska, a piosenkę zespołu Bon Jovi It’s my live zaśpiewała niezawodna Julia Szczepaniak z klasy 3s3.

                (Inez Berdychowska)

          (Julia Szczepaniak)