Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

     Paul Cezanne powiedział kiedyś, że „w malarstwie chodzi o to, by w odpowiednim miejscu położyć odpowiedni kolor”, jednak uczniowie kl.2s2 doszli do innego wniosku…

...w malarstwie chodzi o to, by ujrzeć w nim to, czego dostrzec nie można, spoglądając na dzieło sztuki z postawy stojącej. Oni chcieli widzieć więcej, by móc lepiej przedstawić swoje interpretacje na kartkach papieru, dlatego postanowili zmienić perspektywę i zeszli na kolana. 24.01.2020 r. uczniowie klasy 2S2 mieli okazję podziwiać w Muzeum Narodowym dzieła malarskie z okresu romantyzmu i pozytywizmu. Najpierw przypomnieli sobie najważniejsze motywy sztuki XIX wieku, a następnie mogli indywidualnie przyjrzeć się wybranym przez siebie obrazom i dać upust swojej wyobraźni, interpretując wybrane dzieła. Jak widać na zdjęciach zaangażowanie było wyjątkowe. Sportowcy potrafią docenić nie tylko znanych olimpijczyków, ale i wielkich artystów…

Elżbieta Madalińska