Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

   W czwartek 5 grudnia 2019 roku odbyła się wyczekiwana przez wszystkich uroczystość nadania naszemu Liceum Ogólnokształcącemu Mistrzostwa Sportowego imienia „Poznańskich Olimpijczyków”.

   Wydarzenie to rozpoczęło się mszą św. odprawioną w Kościele pod wezwaniem Pierwszych Polskich Męczenników na os. Tysiąclecia. W tym wyjątkowym dniu w murach naszej szkoły gościli przedstawiciele władz miasta, Kuratorium Oświaty, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół. Wśród gości znaleźli się przede wszystkim wybitni poznańscy olimpijczycy i ich rodziny. Swą obecnością zaszczycili nas m. in. pan Szymon Ziółkowski, , czy rodzice Artura Wojdata. Miło nam było gościć również absolwentów LOMS'u oraz grono pedagogiczne współtworzące szkołę w latach wcześniejszych. Podczas części oficjalnej uroczystości - po odczytaniu Uchwały RM, nadającej naszej szkole imię „Poznańskich Olimpijczyków”, nastąpiło przekazanie na ręce pani dyrektor Beaty Rusinek i przedstawicieli społeczności uczniowskiej sztandaru, ufundowanego przez Poznańskie Stowarzyszenie Olimpijskie. Również podczas tej części uroczystości miały miejsce liczne przemówienia, gratulacje i podziękowania składane na ręce pani dyrektor. Całość zwieńczona została częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów naszej szkoły, której mottem przewodnim stało się zdanie pochodzące z Karty Olimpijskiej „Olimpizm jest filozofią życia”. Podczas przedstawienia przypomniana została historia igrzysk olimpijskich, miała miejsce również piękna recytacja, śpiew, taniec, prezentacja sylwetek 18 poznańskich olimpijczyków, którzy byli uczniami naszej szkoły i przemarsz uczniów prezentujących różne dyscypliny sportowe, jakie są obecne w naszym LOMS'ie. Odczytany został także fragment Karty Olimpijskiej oraz zapalono symboliczny znicz olimpijski…

   Na zakończenie uroczystości, za pomocą wideokonferencji, miały miejsce pozdrowienia przekazane przez naszych olimpijczyków, m.in. Tomasza Kaczora, Kacpra Majchrzaka, Karola Robaka, którzy aktualnie przygotowują się do olimpiady, dlatego swą obecnością nie mogli nas zaszczycić tego dnia.

   Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI z tak ważnego, pełnego wzruszeń i emocji dnia.

Sztandar