Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

W dniu 13 października br. odbyły się w Polsce wybory do Sejmu i Senatu. W tygodniu poprzedzającym wybory został zrealizowany ogólnopolski projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi Głosują”.

W projekcie wzięło udział ponad 900 szkół, a frekwencja w całym kraju wyniosła 60%. Najwięcej głosów młodych ludzi z całej Polski zdobyło Prawo i Sprawiedliwość – 25%, na drugim miejscu uplasował się Sojusz Lewicy Demokratycznej – 23%, na trzecim miejscu – Koalicja Obywatelska – 22%, na czwartym – Konfederacja – 21%.

Nasza szkoła została zgłoszona do tego projektu. W dniu 8 października zagłosowało 33,7% uczniów LOMS. A głosy rozłożyły się następująco:

- 36% - KO,

- 22,4% Konfederacja,

- 17,5% - SLD,

- 13,1% PiS,

- 4,9% PSL,

- 6,1% głosy nieważne.

Tak oto przebiegały szkolne wybory w LOMS:

- Pani dyrektor Beata Rusinek odplombowuje urnę

- Komisja wyborcza

- Liczenie głosów

W tym samym dniu uczniowie klas III uczestniczyli w wykładzie dra Krzysztofa Urbaniaka, radcy prawnego, wykładowcy Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Temat wykładu „Wybory i prawa wyborcze”. Dzień 8 października 2019 r. przebiegł w naszym liceum pod kątem edukacji obywatelskiej.

Sławomira Marczyńska