Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

    14 października po raz kolejny przeżywaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, który zgodnie z tradycją naszej szkoły połączony został z uroczystością ślubowania klas pierwszych.

O godzinie 8.00 w holu Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego zgromadzili się dyrekcja, grono pedagogiczne, trenerzy, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie oraz ich rodzice. Uroczystość, którą rozpoczęło wniesienie flagi państwowej i odśpiewanie hymnu narodowego, poprowadzili Natalia z klasy 2s5 oraz Wojciech z klasy 3s1. Dyrektor LOMS p. Beata Rusinek, zwracając się do uczniów, wyraziła swoją satysfakcję, że to właśnie w naszej szkole przez najbliższe trzy lub cztery lata zdobywać będą niezbędną wiedzę i umiejętności, a także rozwijać swoje sportowe pasje. Następnie przedstawiciele społeczności szkolnej wyszli na scenę i w imieniu uczniów klas pierwszych wypowiedzieli rotę ślubowania, po czym ich zadaniem było wypicie soku z cytryny. Po prezentacji klas uczniowie wręczyli dyrekcji i gronu pedagogicznemu kwiaty, będące podziękowaniem za ich codzienny trud. Ostatnim punktem była część artystyczna, w której uczennice zaprezentowały swoje talenty taneczne, gimnastyczne i wokalne. Nad przygotowaniem i przebiegiem uroczystości czuwały panie Angelika Jędrzejak, Paulina Polichnowska i Marzena Wojciechowska.

tekst i zdjęcia: Marcin Nowacki

GALERIA