Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

  Dnia 30.09.2019 uczniowie klas 2s5 i 2s6, w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, uczestniczyli w żywej lekcji historii pt. „Wrzesień 1939 roku 80 lat później”.

   Organizatorem spotkania był Instytut Pamięci Narodowej w Poznaniu, który po raz drugi zaprosił młodzież do wspólnej konferencji. To właśnie uczniowie byli prelegentami w trzech panelach tematycznych:

1. „A jednak wojna! - Nóż w plecy”,

2. "Represje i wysiedlenia”,

3. „Polskie Państwo Podziemne 39”.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć owoce pracy kolegów i koleżanek z innych szkół: filmik o Arturze Greiserze, prezentacje multimedialne na temat przyczyn wybuchu II wojny światowej, przebiegu kampanii wrześniowej, walk na Kresach Wschodnich, a także heroizmu Polaków w zmaganiach z najeźdźcami. Jedna z uczennic przygotowała występ, podczas którego zaprezentowała kilka pieśni patriotycznych. Miłym akcentem dla młodzieży był poczęstunek przygotowany przez organizatorów:) Uczniowie naszej szkoły nie tylko przypomnieli sobie najważniejsze wiadomości z okresu walk Polaków o wolną Polskę, ale mogli przekonać się, jak ważną jest sztuka odpowiedniej prezentacji przed zgromadzoną publicznością.

Adriana Prokop

Daria Orłowska