Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

  W dniu 10 czerwca odbyła się czwarta edycja Pikniku Europejskiego. W tym roku świętowaliśmy 15. rocznicę przyjęcia Polski do Unii Europejskiej, dlatego piknik był wyjątkowy.

  Jego rangę podniosła obecność Pani Magdaleny Antoniewicz - Koordynatora Pełnomocnika ds. Partnerstwa Kraju Związkowego Brandenburgia na Wielkopolskę. Pani Antoniewicz sprawiła naszym uczniom ogromną niespodziankę, przywiozła bowiem trzy wspaniałe nagrody – wyjazdy do Niemiec i udział w Projekcie Ruhr Games. Dwa z tych wyjazdów uczniowie mieli możliwość wylosować, a trzeci Pani Magdalena Antoniewicz postanowiła przyznać Dawidowi Kardasiowi z klasy 1s5 w uznaniu
za jego profesjonalny występ. Szczęśliwcami, którzy wylosowali wyjazdy, okazali się: Gabriela Bartczak z klasy 1s2 i Mikołaj Narożny z klasy 3dg. Co do pikniku, to młodzież z klasy 1s5 przypomniała początki integracji europejskiej i zaznaczyła pozytywy wynikające z przynależności Polski do UE. Julka Szczepaniak ozdobiła uroczystość swoim pięknym głosem. No i najważniejsze: ponad 80 uczniów przygotowało 17 stanowisk, na których zaprezentowali oni państwa członkowskie UE wraz ze smakołykami charakterystycznymi dla danego kraju. Dyrekcja miała ogromny problem z wybraniem najciekawszych prezentacji. Ostatecznie wygrał zespół z klasy 1s6 – Cypr, 2. miejsce zajęła grupa z klasy 3bg – Grecja, na 3. miejscu uplasował się zespół z klasy
3cg – Holandia, a na czwartym chłopcy z klasy 3dg – Belgia. Zabawy w czasie przygotowań oraz 10 czerwca było dużo. Dzień zakończył show, na który złożyły się: występ taneczny zespołu „Meritum” oraz pokaz sztuki walki taekwondo zaprezentowany przez naszych mistrzów Adriannę Mizgalską, Dagmarę Haremzę, Adriana Wojtkowiaka i Krystiana Haremzę. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałych obchodów 15. rocznicy przystąpienia Polski do UE.

P.S. W roku 2019 obchodzimy jeszcze jedną ważną dla Polski rocznicę – 20 lecie przystąpienia naszego kraju do NATO.
Ta rocznica została również przypomniana, a w związku z nią Dawid Kardaś zapewnił jeszcze jedną atrakcję – ubrał się
w autentyczny mundur żołnierza amerykańskiej piechoty.

Sławomira Marczyńska

Bogusława Nowak

〉 〉 〉 〉   GALERIA   〈 〈 〈 〈