Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

  6.06.2019r. uczniowie klas 2s4 i 2s6 postanowili poznać sztukę okresu Młodej Polski.

  Zainspirować się impresjonizmem, bądź ekspresjonizmem, zrozumieć, jakie znaczenie mogą mieć postacie biblijne czy motywy mitologiczne, podziwiając dzieła Jacka Malczewskiego, a jednocześnie przypomnieć sobie, czym był realizm z wcześniejszego okresu i odpowiedzieć na pytanie: „Jaką rolę odgrywa sztuka dla współczesnego odbiorcy?” Sztuka, to nie tylko obrazy, dlatego też chętni uczniowie ruszyli dalej, by poznać zabytki Poznania. Mieli okazję zobaczyć najstarszy kościół w Poznaniu – św. Jana Jerozolimskiego, poznali historię kościółka św.Małgorzaty, widzieli film o losach katedry, a także odpoczywali w chłodnych murach kościoła Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła. Przy okazji podziwiali widok starego rynku ze wzgórza, a także poznali legendę zamku Przemysła II. Jeśli ktoś nie wierzy,że Poznań jest wart poznania, musi wybrać się z nami i przekonać, że mamy rację.

 

♦♦♦♦  GALERIA  ♦♦♦♦