Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Przez cały miesiąc październik uczniowie wszystkich klas gimnazjum, robili na zajęciach artystycznych kokardy narodowe dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Miało to związek z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej szkole projekt ten został nazwany - TYDZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ.

Apel poświęcony setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nasza szkoła była jedną z 24 tys. placówek, która 9 listopada o godz. 11:11 zorganizowała wspólne śpiewanie czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”.

Do wspólnego śpiewania dołączyły najmłodsze dzieci z przedszkola nr 160 wraz z nauczycielkami :-)

Wyniki konkursu fotograficznego:
1. miejsce: Victoria Pusch „Nieskończona walka”
2. miejsce: Maja Schraube „Potęga młodości”
3. miejsce: Inez Berdychowska „Bezgrzeszne lata”

Dnia 16 października 2018 roku, klasa 3BG wraz z wychowawcą, panią Marzeną Wojciechowską, wzięła udział w akcji pt. „Dbamy - Pamiętamy”. W ramach przedsięwzięcia uczniowie udali się na cmentarz na Miłostowie, w celu posprzątania kwater powstańców wielkopolskich. W sumie posprzątano 17 kwater.

We wtorek 30 października 2018 klasy 3BG, 3CG oraz 3EG uczestniczyły w wycieczce przedmiotowej do Torunia. Celem wycieczki była realizacja podstawy programowej z fizyki, historii, edukacji polonistycznej oraz artystycznej.

SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

HARMONOGRAM OBCHODÓW TYGODNIA DLA NIEPODLEGŁEJ:                                   

UWAGA!
Plan ma charakter poglądowy i może się różnić od obowiązującego.
Aktualny plan lekcji znajduję się w e-dzienniku
Plan obowiązuje od 22 października 2018 r

W piątek 26 października wsparliśmy akcję charytatywną „Czad dla Michała”. Celem było zebranie funduszy na pomoc dla ucznia Liceum Ogólnokształcącego nr XVII, który walczy z nowotworem. Podczas koncertu charytatywnego odbyła się wyprzedaż garażowa, w trakcie której uczennice 1S2 plotły warkoczyki, sprzedawały watę cukrową oraz biżuterię i książki podarowane specjalnie na ten cel przez nauczycieli i uczniów LOMS.

Dnia 24 października 2018 uczniowie klas: 3AG, 3CG, 3DG, 3FG, 1S3,1S4, 2S2 i 3S2 wzięli udział w wycieczce do Torunia. Najpierw LOMSiaki zwiedziły Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Mikołaja Kopernika znajdujące się w Piwnicach pod Toruniem. Zobaczyliśmy model Układu Słonecznego. Przewodnik zademonstrował nam nowoczesny warsztat pracy astronoma i wprowadził w fascynujące zagadnienia budowy i ewolucji wszechświata oraz przybliżył najnowsze osiągnięcia badawcze astronomii.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 było inne niż wszystkie.

31 października zostań upiorem, wiedźmą lub czarownicą... pokaż, że też umiesz się bawić! Nie bądź gorszy niż nasza społeczność uczniowska w 2006 roku:

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości proponujemy uczniom klas gimnazjalnych i licealnych wzięcie udziału w konkursie recytatorskim „Wolność - kocham i rozumiem”. Udział w konkursie doceniony zostanie oceną z języka polskiego/historii. Czekają Was także atrakcyjne nagrody. Finał konkursu odbędzie się 9 listopada 2018 r. Osoby zainteresowane proszę o zgłaszanie się do p. Madalińskiej do dn. 30 października i podanie tytułu recytowanego utworu.

Już po raz czwarty w ramach akcji Szacun dla Zawodowców uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie "Arena Zawodów". W tym roku uczniowie klasy 3CG LOMS pod opieką p. Darii Orłowskiej, p. Anny Marcinkowskiej i p. Michała Sadowskiego, 11 października 2018 r., mogli zapoznać się ze specyfiką zawodów na 13 wyspach prezentujących charakter danego zawodu. Podczas imprezy uczniowie mogli skorzystać z porad doradcy zawodowego oraz wziąć udział w różnych konkursach. Impreza zakończyła się koncertem Magdy Beredy.

16 października po raz kolejny wzięliśmy udział w lekcji historii z Wojewodą Wielkopolskim. Tym razem udaliśmy się do Pałacu w Turwi, gdzie wysłuchaliśmy wykładu dr Agnieszki Łuczak pracownika IPN na temat: „Chłapowskich drogi do niepodległości”. Tematyka wpisuje się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości .Zwiedziliśmy również zadrzewienia i dowiedzieliśmy się o roli Chłapowskich w działaniach na rzecz pracy organicznej. Na sam koniec udaliśmy się do Kościoła w Rąbiniu, gdzie zapaliliśmy znicze na grobach rodziny Chłapowskich.

26 września uczniowie klas 1S2, 1S4 i 1S7 obejrzeli przedstawienie teatralne "Król Edyp", 11 października uczniowie wszystkich klas drugich liceum obejrzeli spektakl "Dziady" cz. III a uczniowie klas 3BG i 3EG spektakl "Balladyna". Wszystkie spektakle wystawił Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia.

LOMSiaki kochają podróże. W czwartek zawitaliśmy w Łodzi. Wycieczka miała nie tylko funkcję dydaktyczną, ale również integracyjną. Podrożnikami byli kajakarze, uczniowie klasy 1S1. Odwiedziliśmy tutejsze zoo. Wędrowaliśmy przez piękny Park im. J. Piłsudskiego w jesiennej odsłonie. Najdłuższym punktem programu był spacer ulicą Piotrkowską, której długość to 4 km. Podziwialiśmy architekturę otaczających nas budynków. Łódź warto odwiedzić, a zachętą niech będą zdjęcia z wycieczki.

18 października Marszałek Marek Woźniak wręczył młodym zawodnikom stypendia sportowe Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Tegoroczne stypendia wręczane były po raz siedemnasty. W tym roku wśród 65 stypendystów, aż 19 to uczniowie lub absolwenci LOMS!
Stypendium otrzymali: Adrianna Antos (3S1), Ewelina Antos (3S1), Klaudia Cyrulewska (absolwentka), Dominik Glonek (2S3), Bartosz Hałas (1S1), Dagmara Haremza (1S3), Mikołaj Januszewski (3S3), Damian Józefowicz (3S3), Emilian Jackowiak (3S3), Marcin Jakubowski (3S1), Martyna Klatt (absolwentka), Grzegorz Ludwiczak (3S1), Maksym Majchrzak (absolwent), Jakub Michalski (absolwent), Dawid Pieniak (absolwent), Rafał Pietrasiak (3S3), Aleksander Przeździecki (2S3), Dominik Rzepczyński (absolwent), Adrian Wojtkowiak (2S3).

W dniach od 1 października do 26 października organizowany jest w naszej szkole konkurs fotograficzny związany z patriotyczną interpretacją tytułu.
Udział w konkursie jest dobrowolny i dotyczy zarówno uczniów gimnazjum jak i liceum.
Osoby zainteresowane proszone są o wywołanie zdjęcia w formacie min. 15 x 21 cm, podpisanie oraz nadanie tytułu i dostarczenie p. E. Madalińskiej lub pani A. Janowicz.

Na 29 października zaplanowana została seria spotkań z policjantem z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto panem Adamem Szczepaniakiem nt. "Odpowiedzialność prawna nieletnich" w ramach realizacji programu "Szkoła wolna od narkotyków i przemocy".

Harmonogram spotkań:

Od godziny 13:00 w holu szkoły mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu z raperem POISON ...

Lekcje biblioteczne dla klas pierwszych licealnych.

Harmonogram:

UWAGA!!!

Firma ewangarda.pl zaprasza jak co roku na SESJĘ ZDJĘCIOWĄ. Tym razem pozować do zdjęć będziemy 29 października 2018 roku (poniedziałek). Dwa plakaty z cenami zdjęć znajdują się na terenie szkoły.

 

W naszej szkole z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W poniedziałek 15 października LOMSiaki odwiedzili Trójmiasto. Najważniejszym punktem naszego programu było Akwarium w Gdyni. Odwiedziliśmy również molo w Sopocie oraz ulicę Długą w Gdańsku. Podczas 11 kilometrowego spaceru towarzyszyła nam wyjątkowo piękna pogoda.