Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

23 maja 2017 roku zapraszamy na spotkania z Rodzicami (drzwi otwarte).

KAŻDY uczeń ZSMS może sami zagłosować na jednego z nauczycieli i tym samym wybrać NAJLEPSZEGO NAUCZYCIELA ZSMS w roku szkolny 2016/2017.

Aby tego dokonać należy:
1. Wybrać nauczyciela - kandydata i zagłosować poprzez kliknięcie na przycisk "GŁOSUJ"
2. Wpisać jednorazowy KOD, który otrzymacie od samorządu klasowego.

Do 26 maja zbieramy od klas lub osób indywidualnych materiały papiernicze oraz nożyczki. Szkółka polska na Ukrainie potrzebuje: 50 par nożyczek, 50 ołówków, 50 długopisów, 50 gumek do mazania.

Dnia 3 kwietnia klasa 2CG mogła zapoznać się z wykonywanymi przez sędziów i pracowników Sądu czynnościami. Przy okazji wizyty w Sądzie Rejonowym Nowe Miasto i Wilda mieszczącego się na al. Marcinkowskiego 32, uczniowie zapoznali się ze słownictwem dotyczącym przestępstw i wykroczeń w języku angielskim.

W dniu 04.04.2017 r. odbył się XVIII. Festiwal Sztuki Naszych Dzieci w Centrum Kultury Zamek (...). Jako wolontariusze udział w tym wydarzeniu wzięli uczniowie i uczennice z klas 2A oraz 2S3. Uczniowie naszej szkoły w znaczący sposób przyczynili się do organizacji i bezpiecznego przebiegu imprezy. Dbali o porządek na widowni, pomagali uczestnikom w przemieszczaniu się oraz zadbali o wyposażenie każdej garderoby, wyglądu sali i rozmieszczenia wystawy plastycznej.

Na zdjęciu prezentują się uśmiechnięci: Natalia Gawlik (2S1) i Jakub Tracz (3BG) po biegu przełajowym na 2 km w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej m. Poznania i biegu im. B. Szwarca w dn. 25 kwietnia 2017 r. Uśmiechają się, ponieważ Natalia zdobyła srebrny medal w tym biegu a Jakub złoty. Natalia przebiegła dystans 2 km w czasie 7:43,3 min. a Jakub 6:21,7 min. wyprzedzając drugiego na mecie o 20 sekund!

„JEŚLI MOŻESZ POMÓC, UCZYŃ TO… TWOI RÓWIEŚNICY BĘDĄ CI WDZIĘCZNI”

Dnia 7 kwietnia 2017 r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie z Panem Markiem Szpytko, który wspiera akcje Serce dla Lwowa organizowaną przez Towarzystwo Miłośników Miasta Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich. Opowiadał nam o sytuacji na Ukrainie, która nie jest łatwa. Ludzie żyją w biedzie, w strasznych warunkach, bez pomocy państwa. Dzieci chętnie się uczą, lecz mają do dyspozycji mały zaniedbany, stary budynek, który nazywają szkołą, ale mimo wszystko, nie brakuje im ambicji i chęci, żeby zdobywać wiedzę. Ogromną radość sprawia im nauka języka polskiego, poświęcają na jego poznawanie cały swój wolny czas.

4 kwietnia 2017 r. wolontariusze z klas 2A i 2S3 zaangażowali się w pomoc przy organizacji XVIII. Festiwalu Sztuki Naszych Dzieci. Ich praca polegała na witaniu gości, przenoszeniu wózków inwalidzkich i wsparciu artystów biorących udział w imprezie.

Występy festiwalowe stały na bardzo wysokim poziomie. Na scenie pojawiły się krasnoludki, baletnice, królowe i dzieci z sercem w dłoniach. Jedni tańczyli i śpiewali, a inni zainscenizowali bajki. Zachwytom publiczności i aplauzowi nie było końca!

Siatka godzin obowiązująca w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego:

Tak bawili się tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego:

ACHTUNG!
Jeśli lubicie język niemiecki, chcecie sprawdzić swoje umiejętności i zależy Wam na dodatkowej ocenie z tego przedmiotu, to zapraszamy Was do konkursów. Uczniów klas pierwszych liceum namawiamy na powtórzenie informacji o krajach niemieckojęzycznych, a wszystkim pasjonatom języka niemieckiego proponujemy udział w dyktandzie i konkursie krzyżówkowym.

13 lutego 2017 r. zawitał do naszej szkoły Jędrzej Łągiewka, nasz były uczeń, aktualnie już magister wychowania fizycznego, trener piłki nożnej, pracujący w „Lechu” Poznań.
Były piłkarz przybył do klasy 2S5, by odwiedzić swoich młodszych kolegów i wskazać im możliwości rozwoju oraz zachęcić do spełniania swoich marzeń. Nie każdy piłkarz dostaje szansę grania w pierwszym zespole „Lecha” Poznań, ale każdy, który tego naprawdę chce, może swoją przyszłość związać z tą dyscypliną sportu. Możliwości jest wiele.

Część humanistyczna - 19 kwietnia 2017 r.
→ z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
→ z zakresu języka polskiego – godz. 11:00
Część matematyczno-przyrodnicza - 20 kwietnia 2017 r.
→ z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
→ z zakresu matematyki - godz. 11:00
Język obcy nowożytny - 21 kwietnia 2017 r.
→ na poziomie podstawowym godz. 9:00
→ na poziomie rozszerzonym - godz. 11:00

Z ogromną radością informujemy, że uczeń naszej szkoły MATEUSZ ZIÓŁKOWSKI z klasy 3BG został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Sukces swój, niewątpliwie, zawdzięcza swojej pracy i ogromnej determinacji oraz temu, że w sposób umiejętny potrafił połączyć naukę z uprawianą przez siebie dyscypliną sportu, jaką jest kajakarstwo. Podczas uroczystości, która odbyła się dnia 12 kwietnia br., w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Mateusz odebrał zaświadczenie i nagrodę z rąk Wicekuratora Oświaty.

W naszej szkole uczy się obecnie 622 uczniów*. Są dni, w które aż 6 uczniów jednocześnie obchodzi swoje urodziny. Z zestawienia wszystkich dni urodzin naszych uczniów wynika, że najwięcej z nich przyszło na świat w marcu (67 osób), maju (61) i styczniu (60), a najczęściej "100 lat" śpiewamy: 17 i 28 stycznia, 18, 27 i 28 marca, 13 i 26 kwietnia, 20 maja, 10 i 30 czerwca, 10 lipca, 25 września i 18 grudnia.

Turbokozak to program rozrywkowy emitowany w telewizji Canal+. W programie występują m.in. piłkarze grający w klubach Ekstraklasy, czasami też polscy piłkarze z zagranicznych klubów oraz inni sportowcy; mają oni za zadanie zdobyć jak najwięcej punktów w poszczególnych konkurencjach.

Turbokozak to program rozrywkowy emitowany w telewizji Canal+. W programie występują m.in. piłkarze grający w klubach Ekstraklasy, czasami też polscy piłkarze z zagranicznych klubów oraz inni sportowcy; mają oni za zadanie zdobyć jak najwięcej punktów w poszczególnych konkurencjach.

DZIEŃ TRZECI - ŚRODA, 12 kwietnia 2017 r.
godz. 10:30 - 12:00 - SPOTKANIE W KOŚCIELE
⇒ RACHUNEK SUMIENIA – SPOWIEDŹ
⇒ MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ
⇒ ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI

 

W dniach 27 marca – 3 kwietnia nasza szkoła brała udział w Światowym Tygodniu Pieniądza pod hasłem: „Ucz się. Zarabiaj. Oszczędzaj”, któremu patronował Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. Uczniowie klas pierwszych liceum oraz gimnazjum przygotowali plakaty zachęcające do odkładania pieniędzy oraz do ich inwestowania. Niektórzy zaprezentowali przysłowia mówiące o konieczność oszczędzania oraz o profitach z tego płynących. Prace można podziwiać w szkolnym holu:) Również podczas lekcji przedsiębiorczości młodzież przedstawiała swoje pomysły na oszczędzanie.

W dniu 15 marca troje uczniów naszej szkoły brało udział w Olimpiadzie Wiedzy Konsumenckiej. Celem konkursu jest upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy o prawach konsumentów, których znajomość jest niezbędna w dzisiejszym życiu. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania dotyczących między innymi: zakupów na odległość, gwarancji, czy usług turystycznych. Wydarzeniu patronowali: Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

... "Gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci."... ... "Media donoszą o nowej grze (..), która pojawiła się w internecie i zagraża życiu dzieci oraz nastolatków."...

"Ten, kto ratuje życie jednego człowieka, ratuje cały świat." Thomas Keneally "Lista Schindlera"

24 marca w naszej szkole odbyła się 5. KREWAKCJA, do której zgłosiło się 32 śmiałków. Krew oddało 25 osób, a jedna zarejestrowała się do banku szpiku. W sumie oddano 10 litrów krwi.

W przyszłym tygodniu odbędzie się trening naborowy do Biofarm Basketu Junior Poznań U16 i U18.
Nabór organizowany jest przez klub Biofarm Basket Junior oraz Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu.