Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Nasi uczniowie promują szkołę w różny sposób. Najczęściej są to zawody sportowe, ale niektórzy z nich mają jeszcze drugie hobby. Tak jest w przypadku Emily i Victorii Pusch, dla których pozasportowym hobby jest język niemiecki. 18 listopada br. wzięły one udział w wojewódzkim etapie Konkursu „Lesen gehen…” dla szkół ponadgimnazjalnych, który odbył w Bibliotece UAM na Wydziale Neofilologii. Konkurs polegał na interpretacji niemieckiej poezji. Obie siostry wspaniale przedstawiły swoje wiersze i obie zostały docenione przez jury, Emily zdobyła wyróżnienie, a Victoria pokonała ponad 50 osób z całej Wielkopolski i zajęła I. miejsce. Siostry otrzymały wiele nagród, a Victoria dodatkowo wygrała wyjazd do Niemiec i stypendium, którą to nagrodę zasponsorował Goethe Institut. Deklamowanie wierszy ćwiczyły pod okiem germanistki LOMS, Sławomiry Marczyńskiej.

14 listopada klasa 2S1 wraz z p. Anną Janowicz udała się na Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania, by obejrzeć wystawę fotografii dokumentalisty Marka Lapisa. Wystawa ta  jest podsumowaniem kilkuletniego projektu społecznego, obrazującego funkcjonowanie w świadomości społeczeństwa polskiego barw białej i czerwonej. Czy każdy czci barwy narodowe? Nie wszyscy traktują je z szacunkiem, niektórzy znajdują inne formy obnoszenia się z nimi.  Marek Lapis uchwycił w ułamku sekundy to, co dla niego ważne: symbolizm oraz zastaną sytuację.

Zapraszamy.

13 października młodzież klasy 1A, 1S1, 1S2, 1S4 uczestniczyła w niecodziennej lekcji historii z udziałem pracownika IPN Pana W. Palinkiewicza. Temat dotyczył roku 1918 (odrodzenia Polski) i zwycięskiego powstania. Powtórzyliśmy i poszerzyliśmy wiedzę na temat okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów, a także Powstania Wielkopolskiego. Posłuchaliśmy i zobaczyliśmy prezentację dotyczącą utworzenia i umundurowaniu Armii Wielkopolskiej i postaci związanych z niepodległością i zwycięskim powstaniem.
Zachęcam do dalszego poszerzania wiedzy i zapraszam na szkolny etap konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, który odbędzie się 5 grudnia.

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz we Wrocławiu. Uwielbiamy tu wracać. Tym razem miasto mostów i krasnali odwiedziła klasa 2A. Podróż rozpoczęliśmy o godzinie 6:00 rano. Dla sportowców taka godzina to rutyna. Pierwszym punktem było największe w Polsce muzeum przyrodnicze. Pani przewodnik opowiedziała nam fascynujące historie z życia zwierząt. Kolejnym punktem była Starówka i tradycyjne - wejście na wieżę widokową.Trzecim i ostatnim punktem było zoo z Afrykarium.

10 listopada odbyły się szkolne uroczystości związane z 99 rocznicą Narodowego Święta Niepodległości. 

11 listopada 1918 roku władzę nad Polskimi Siłami Zbrojnymi przekazano Józefowi Piłsudskiemu. Rozpoczął się proces odbudowy i kształtowania naszego państwa.

Do szkoły dotarły wykonane przez firmę EWANGARDA wzory klasowych zdjęć.

Firma EWANGARDA przypominając o prawach materialnych do utworu, że "prezentowanie zdjęć (np. na portalach społecznościowych) jest możliwe w przypadku nabycia przez grupę takiej ilości zdjęć, ile jest na nim rozpoznawalnych osób". Gdyby warunek taki nie został spełniony, Firma prosimy o nie kopiowanie i nie publikowanie zdjęć.

Jestem absolwentem ZSMS Poznań. Obecnie studiuję na UAM i jestem liderem Helpers' Generation fundacji DKMS. W grudniu br. organizujemy na 30 uczelniach w kraju rejestrację dawców szpiku i komórek macierzystych. Aktualnie poszukujemy wolontariuszy, którzy wesprą nas podczas dni rejestracji. Uważam, iż może być to świetna okazja szczególnie dla maturzystów, by zacząć budować swoje CV i zbierać doświadczenie.

19 września 2017 r. uczniowie klasy 2BG wraz z wychowawcą Marzeną Wojciechowską odwiedzili SP nr 4 w Poznaniu. W szkole zostały wystawione prace plastyczne uczniów naszej szkoły pt „Nauka i Nasza Wyobraźnia”.

1. miejsce mini-fromacje house zespół Metrum MTR juniorzy
1. miejsce mini-fromacje wacking zespół Metrum MTR juniorzy
1. miejsce mini-fromacje dancehall zespół Metrum MTR juniorzy
Wróblewska Agnieszka (1A), Stróżyńska Martyna (1A), Jakubowska Zuzanna (1A), Janiak Dawid (!A), Nicole Kolasińska (3AG)

W ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa 26 października 2017 roku dla klas 3 gimnazjum i 1 liceum odbyły się w małej sali gimnastycznej spotkania z ratownikami medycznymi. Podczas zajęć praktycznych uczniowie mogli przećwiczyć zasady udzielania pierwszej pomocy.

W dniu 04 października 2017 r. klasa 2EG wybrała się na wycieczkę do pokoju zagadek. Dwie grupy udały się do pokoju „Skarbiec”, a drugie dwie grupy do pokoju „Tajemnice Templariuszy”. Każda grupa musiała szukać wskazówek poprzez rozwiązywanie różnych zagadek. Wszystkie zadania należało wykonać przed upływem wyznaczonego czasu. Równocześnie gdy dwie grupy bawiły się, drugie dwie grupy zwiedzały najważniejsze zabytki w centrum Poznania. Tylko współpraca i dobra komunikacja prowadziły do sukcesu.

W poniedziałek 11 września uczniowie klas 3LO wraz z wychowawcami uczestniczyli w Poznańskim Salonie Maturzystów. Wykłady na temat egzaminu maturalnego 2018 odbyły się w salach wykładowych Politechniki Poznańskiej. Maturzyści zapoznali się z wymaganiami obowiązującymi na poszczególnych przedmiotach z uwzględnieniem ich poziomu. Każdy uczestnik otrzymał również informator maturalny z wszelkimi niezbędnymi informacjami. Kilka uczelni przygotowało stanowiska na których uczniowie mogli zapoznać się z szczegółową ofertą.

W związku z licznymi pytaniami od uczniów i rodziców korzystających z aplikacji dzienniczek+ (dot. braku planu lekcji) firma Vulcan informuje, iż aplikacja mobilna nie zaczytuje prawidłowo danych z Państwa kont. Po 15 września ukaże się aktualizacja naprawcza, która pozwoli Państwu w pełni korzystać ze wszystkich funkcji aplikacji.

14 września 2017 roku zapraszamy na zebrania z rodzicami.

godz. 17:30 - spotkania wychowawców z rodzicami
godz. 17:30 - spotkanie rodziców klas 3GIM z dyrekcją

Do pobrania - Zgoda na publikowanie informacji z e-dziennika w „Witrynie dla rodziców/ucznia”:

UWAGA! ZMIANA PLANU od 11 września 2017 roku.

Gimnazjum: 2AG - Anna Janowicz, 2BG - Marzena Wojciechowska, 2CG - Joanna Kalota, 2DG - Jolanta Milarska, 2EG - Dagmara Bajerlein, 2FG - Karolina Trafna-Gorbacz;
Liceum: 1A - Witold Dziamski, 1S1 - Marta Paraniak, 1S2 - Wojciech Dziuda, 1S3 - Patrycja Chade, 1S4 - Krzysztof Litkowski, 1S5 - Maria Stefaniak, 1S6 - Joanna Skoczeń-Wiśniewska.

Co roku w czerwcu ostatnie klasy gimnazjum biorą udział w zabawie wieńczącej naukę w Gimnazjum. Tym razem bawiliśmy się w klubie Angello. Atmosfera była fantastyczna. Kreacje jak zwykle perfekcyjne. A muzyka nie pozwalała opuścić parkietu choćby na chwilę. Jedynym mankamentem był czas, który tak szybko minął. Pozostają nam wspaniałe wspomnienia, uwiecznione na zdjęciach i filmach.

Od dwóch lat nasza szkoła bierze udział w zawodach smoczych łodzi, które regularnie odbywają się nad jeziorem maltańskim. Każdego roku szkołę reprezentuje klasa gimnazjalna, która wystawia dwie osady. W tym roku stanęliśmy na podium. Udało nam się zająć trzecie miejsce, ale nie liczył się dla nas wynik. Najważniejsza była wspaniała zabawa i świetna atmosfera, co uwieczniliśmy na zdjęciach.

W dniach 29.06-2.07.2017 r. w Ponte de Lima w Portugalii odbywały się Mistrzostwa Europy w maratonie kajakowym. Naszą szkołę reprezentowało 4 zawodników: Patryk Piotrowicz (2S1), Mateusz Cybula (2S1), Grzegorz Ludwiczak (1S1) i Jakub Bródka (3S1). Patryk Piotrowicz i Mateusz Cybula, podobnie jak w ubiegłym roku, zdobyli brązowy medal w konkurencji C2 juniorów.

W dniach 27-30 lipca 2017 r. odbywały się Mistrzostwa Świata w kajakarstwie (Pitesti - Rumunia). Kajakarz Wojciech Tracz (2S1), podopieczny trenera Jacka Heneczkowskiego wspólnie z kolegami kadrowymi: Przemysławem Korsakiem, Bartoszem Garbowskim i Filipem Weckwert w konkurencji K4 500 m wywalczył srebrny medal. Kanadyjkarz Dawid Dziurla (2S1), podopieczny Ewy Bresińskiej-Krawiec wspólnie z kolegami kadrowymi: Normanem Zezulą, Sebastianem Aleksandrowiczem i Patrykiem Kowalskim w konkurencji C4 500 m wywalczył brązowy medal.

Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2017/2018:

W dniach od 5 do 7 czerwca klasy 2AG i 2BG udały się na wycieczkę do Krakowa. Opiekunami grupy były pani Aneta Wielechowska, pani Adriana Prokop, pani Daria Orłowska oraz mama jednego z uczniów.