Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

W związku z licznymi pytaniami od uczniów i rodziców korzystających z aplikacji dzienniczek+ (dot. braku planu lekcji) firma Vulcan informuje, iż aplikacja mobilna nie zaczytuje prawidłowo danych z Państwa kont. Po 15 września ukaże się aktualizacja naprawcza, która pozwoli Państwu w pełni korzystać ze wszystkich funkcji aplikacji.

14 września 2017 roku zapraszamy na zebrania z rodzicami.

godz. 17:30 - spotkania wychowawców z rodzicami
godz. 17:30 - spotkanie rodziców klas 3GIM z dyrekcją

Do pobrania - Zgoda na publikowanie informacji z e-dziennika w „Witrynie dla rodziców/ucznia”:

UWAGA! ZMIANA PLANU od 11 września 2017 roku.

Gimnazjum: 2AG - Anna Janowicz, 2BG - Marzena Wojciechowska, 2CG - Joanna Kalota, 2DG - Jolanta Milarska, 2EG - Dagmara Bajerlein, 2FG - Karolina Trafna-Gorbacz;
Liceum: 1A - Witold Dziamski, 1S1 - Marta Paraniak, 1S2 - Wojciech Dziuda, 1S3 - Patrycja Chade, 1S4 - Krzysztof Litkowski, 1S5 - Maria Stefaniak, 1S6 - Joanna Skoczeń-Wiśniewska.

Co roku w czerwcu ostatnie klasy gimnazjum biorą udział w zabawie wieńczącej naukę w Gimnazjum. Tym razem bawiliśmy się w klubie Angello. Atmosfera była fantastyczna. Kreacje jak zwykle perfekcyjne. A muzyka nie pozwalała opuścić parkietu choćby na chwilę. Jedynym mankamentem był czas, który tak szybko minął. Pozostają nam wspaniałe wspomnienia, uwiecznione na zdjęciach i filmach.

Od dwóch lat nasza szkoła bierze udział w zawodach smoczych łodzi, które regularnie odbywają się nad jeziorem maltańskim. Każdego roku szkołę reprezentuje klasa gimnazjalna, która wystawia dwie osady. W tym roku stanęliśmy na podium. Udało nam się zająć trzecie miejsce, ale nie liczył się dla nas wynik. Najważniejsza była wspaniała zabawa i świetna atmosfera, co uwieczniliśmy na zdjęciach.

W dniach 29.06-2.07.2017 r. w Ponte de Lima w Portugalii odbywały się Mistrzostwa Europy w maratonie kajakowym. Naszą szkołę reprezentowało 4 zawodników: Patryk Piotrowicz (2S1), Mateusz Cybula (2S1), Grzegorz Ludwiczak (1S1) i Jakub Bródka (3S1). Patryk Piotrowicz i Mateusz Cybula, podobnie jak w ubiegłym roku, zdobyli brązowy medal w konkurencji C2 juniorów.

W dniach 27-30 lipca 2017 r. odbywały się Mistrzostwa Świata w kajakarstwie (Pitesti - Rumunia). Kajakarz Wojciech Tracz (2S1), podopieczny trenera Jacka Heneczkowskiego wspólnie z kolegami kadrowymi: Przemysławem Korsakiem, Bartoszem Garbowskim i Filipem Weckwert w konkurencji K4 500 m wywalczył srebrny medal. Kanadyjkarz Dawid Dziurla (2S1), podopieczny Ewy Bresińskiej-Krawiec wspólnie z kolegami kadrowymi: Normanem Zezulą, Sebastianem Aleksandrowiczem i Patrykiem Kowalskim w konkurencji C4 500 m wywalczył brązowy medal.

Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2017/2018:

W dniach od 5 do 7 czerwca klasy 2AG i 2BG udały się na wycieczkę do Krakowa. Opiekunami grupy były pani Aneta Wielechowska, pani Adriana Prokop, pani Daria Orłowska oraz mama jednego z uczniów.

Lista osób przyjętych do Internatu ZSMS przy ul. Orzechowej 2A w Poznaniu na rok szkolny 2017/2018:

W drugim dniu realizacji projektu „Sportowiec w globalnej wiosce”, dnia 6 czerwca br., odbył się Piknik Europejski, który polegał na rywalizacji grup uczniowskich o nagrodę Dyrektora Szkoły. Tematem tej rywalizacji było jak najciekawsze zaprezentowanie wylosowanego kraju Unii. Piknik rozpoczął się od krótkiego przypomnienia historii powstania Unii Europejskiej i ciekawostek z nią związanych oraz występu artystycznego naszych uczniów. Konferansjerka prowadzona była w trzech językach: angielskim, niemieckim i polskim.

W dniach 22-25 czerwca br. sześciu naszych uczniów brało udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w Belgardzie. Dawid Dziurla (2S1) wrócił ze srebrnym medalem (C2 500m) i brązowym (C4 500m) oraz zajął 5. msc w finale C2 1000m (trenerka Ewa Bresińska-Krawiec). Wojciech Tracz (2S1) zdobył złoty medal w konkurencji K4 500m, 7. msc w K4 1000m oraz 6. msc w K1 200m (trener Jacek Heneczkowski). Martyna Klatt (2S1) zdobyła srebrny medal w konkurencji K4 500m oraz 4. msc w K2 1000m (trener Piotr Wojciechowski). W finałach dzielnie walczyli także: Dominik Rzepczyński i Filip Nowaczyk (5. msc K2 500m i 7. msc w K2 1000m) oraz Paulina Grzelkiewicz (9. msc C2 200m).

Czy łatwo jest podróżować po świecie, nawiązywać przyjaźnie z rówieśnikami z zagranicy lub poznawać zwyczaje nawet najbardziej egzotycznych kultur bez komunikatywnej znajomości kilku języków obcych? Mieli okazję przekonać się o tym gimnazjaliści i licealiści Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu, którzy w dniach 5-6 czerwca br. wzięli udział w projekcie edukacyjnym Sportowiec w globalnej wiosce.

21 czerwca 2017 r. uczniowie klasy 1S2 wybrali się na wycieczkę po Poznaniu. Jedną z cech klas sportowych jest to, iż część uczniów jest spoza stolicy Wielkopolski i nawet trenując w tym mieście, niewiele o nim wiedzą, ponieważ nie mają kiedy zwiedzać jego zabytków.
Niestety wycieczka odbyła się w ograniczonym składzie, gdyż część klasy - pływacy, byli już na obozie.

21 czerwca 2017 r. w hali Torwar w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja nowego programu Ministerstwa Sportu i Turystyki team100, który powstał z inicjatywy ministra Witolda Bańki. W grupie 100 wyselekcjonowanych uzdolnionych sportowców - w wieku 18–23 lat - objętych programem, największą grupę stanowią kajakarze: 6 zawodniczek i 12 zawodników, w tym aż 3 zawodników ZSMS otrzyma dodatkowe wsparcie finansowe ze środków PFN.

Jakub Tracz w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w Lekkiej Atletyce w biegu na 2000 metrów zajął pierwsze miejsce!

19 czerwca z okazji Dnia Sportu w naszej szkole odbył się międzyklasowy turniej piłki siatkowej.

Na poziomie klas licealnych najlepsi okazali się przedstawiciele klasy 1S2, a na poziomie klas gimnazjalnych przedstawiciele klasy 2BG. A oto wyniki turnieju:

W dniach 17 i 18 czerwca 2017 r. odbyły się finały Mistrzostw Polski Kobiet w hokeju na trawie. W mistrzostwach uczestniczyła nasza szkolna drużyna dziewcząt. Zespół złożony z uczennic naszej szkoły pod nazwą ZSMS Poznań zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii seniorek. Jest to wielki sukces tak młodej drużyny w konfrontacji z drużynami seniorek.

Terminy poprawek 24-29 sierpnia 2017

godz. 8:00 - klasy 1 i 2 liceum (hol szkoły)
godz. 9:00 - klasy 1 i 2 gimnazjum (hol szkoły)
godz. 10:30 - klasy 3 gimnazjum (hol szkoły)

Końcówka roku szkolnego to z jednej strony czas walki o jak najlepsze oceny, ale również czas na zabawę. W tym klimacie, uczennice klas SOS Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu zorganizowały piknik siatkarski dla dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 160 w Poznaniu.

W marcu 2017 uczniowie klas: 3AG, 3BG i 1CG pod opieką pani K. Trafnej-Gorbacz, pani J. Kaloty oraz pana K. Litkowskiego, udali się do Cinema City w Poznaniu, gdzie wzięli udział w projekcji filmu pt. „Maria Skłodowska-Curie”. Dzięki tej produkcji uczniowie zapoznali się z życiem, działalnością oraz dorobkiem naukowym, wybitnej polskiej laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki i chemii.

5 kwietnia odbył się coroczny Szkolny Konkurs Ekologiczny zorganizowany przez panią K. Trafną-Gorbacz. Jak zwykle spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas gimnazjalnych. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 20 kwietnia, a laureatami zostali:
1. Mateusz Ziółkowski, 3BG;
2. Szymon Szczepaniak, 2BG;
3. Kacper Maciejewski, 1BG.