Głównej zawartości

Komunikat alertu

Serwis zsms.poznan.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Dnia 9 listopada klasa 2S2 oraz uczniowie z klas 2S1, 2S3 i z 3 klas gimnazjalnych uczestniczyli w wykładach z cyklu ,,Spotkania z astronomią” wraz z opiekunkami: p. Hanną Zielonką oraz p. Małgorzata Trzaskowską. Prelekcję prowadził pan Aleksander Trębacz. ,,Spotkania z astronomią” jest to cykl spotkań, na których za każdym razem można dowiedzieć się czegoś innego. My akurat mogliśmy poznać miejsce Ziemi we Wszechświecie.

Uczeń klasy 3S4 Vitalij Slabenko zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Olimpiady Języka Rosyjskiego.

Odkąd nasza szkoła mieści się na os. Tysiąclecia zależy nam na jej dobrym wizerunku w środowisku lokalnym. W najbliższym sąsiedztwie znajduje się Przedszkole nr 160, dla którego nasi uczniowie co roku przygotowują przedstawienie mikołajkowe. W tym roku gościliśmy pięciolatki, którym upominki przyniósł nie tylko Święty Mikołaj, ale również Santa Claus.

21 grudnia przedstawiciele klasy 2S1 wraz z opiekunami: panią Danutą Majówką i panem Michałem Sadowskim przekazali wychowankom Domu Dziecka nr 2 w Poznaniu podarki na Święta Bożego Narodzenia. Młodzież miała okazję spotkania z Dyrektorem placówki. Otrzymaliśmy pisemne podziękowanie z którym można się zapoznać w holu przy bibliotece.

Zapraszamy na spotkania Rodziców z wychowawcami klas (wywiadówki) - 4 stycznia 2018 r., godz. 17:30

Dnia 21 listopada 2017 r. uczniowie klas 2S2, 2S5 oraz 3S5 mieli okazję zobaczyć wystawę obrazów Fridy.
Było to wyjątkowe spotkanie ze sztuką. Kuratorzy wystawy stworzyli możliwość nie tylko obejrzenia obrazów mistrzyni, ale również dzieł jej męża Diego Rivery. Natomiast dzięki fotografiom wykonanym przez autorkę polskiego pochodzenia: Bernicę Kolko z Grajewa, możemy poznać życie codzienne Fridy i kulturę Meksyku. (...)

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego uzyskało certyfikat szkoły promującej honorowe oddawanie krwi. Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w akcji oddawania krwi.

Od kilku lat podążamy za nią krok w krok. Byliśmy w Gdyni oraz Wrocławiu.W tym roku to ona do nas przyjechała. Doczekaliśmy się. Wystawa Gunthera von Hagensa jest w Poznaniu. Nie mogliśmy przepuścić takiej okazji. W czwartek 14 grudnia przewodnik Piotr oprowadził nas po najdalszych zakątkach naszego ciała. Plastynaty zadziwiają. To nie tylko obiekty naukowe ale również sztuka. Wszystkie osoby ciekawe swego ciała zapraszam na wystawę. Naprawdę warto.

W poniedziałek uczniowie klasy 2A oraz 2S5 uczęszczający na lekcje biologii uczestniczyli w zajęciach w Palmiarnii. Przedświąteczna wizyta odbyła się w ramach powtórzenia wiadomości z botaniki. Jak zawsze było to miłe spotkanie z florą jak i fauną.

20 grudnia 2017 wszystkie klasy 1 oraz klasa 3CG i 2S4 uczestniczyły w spotkaniu z policjantem p. Adamem Szczepaniakiem z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto w ramach programu "Dwie strony sieci" - zagrożenia w Internecie.
Policjant przedstawił uczniom również temat odpowiedzialności prawnej za popełniane czyny karalne.

 

Zdjęcia klasowe 2015/2016

Dzięki firmie Ewangarda.pl jesteśmy w posiadaniu klasowych zdjęć.

6 grudnia, w Mikołajki naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość - Maria Rybarczyk - aktorka poznańskiego Teatru Nowego odznaczona w 2013 roku medalem "Zasłużony dla kultury polskiej". Maturzyści mieli okazję posłuchać opinii pani Marii na temat funkcji teatru we współczesnym świecie, relacji między aktorem a widzami. Wysłuchaliśmy zabawnych wspomnień z okresu studiów na PWST w Krakowie. Pytaliśmy o grę w serialu "M jak miłość" i o wielką pasję, jaką dla pani Marii jest aktorstwo. Było trochę wesoło, trochę poważnie i nostalgicznie. Mamy nadzieję, że pani Maria jeszcze nas kiedyś odwiedzi :)

5 grudnia odbył się szkolny etap X Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej". Organizatorem był ODN w Poznaniu.

27 listopada 2017r w Internacie Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu odbyły się warsztaty Tenisa Stołowego. W naszym internacie gościła długoletnia zawodniczka oraz trenerka pani Karolina Baranowska wraz z zawodniczkami UKS Mrowino. Młodzież LOMS miała możliwość zobaczyć fachową prelekcję. Trenerka omówiła podstawowe zasady „ping ponga” wraz z techniką gry oraz przepisami tenisa stołowego. Warsztaty przeplatane były ćwiczeniami oraz elementami gry, ze strony zawodniczek i p. Karoliny.

Klasy 3BG i 3CG odwiedziły Arenę Zawodów w ramach akcji "Szacun dla Zawodowców". Podczas imprezy uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką różnych zawodów prezentowanych na 10 wyspach oraz wziąć udział w konkursach wiedzy o zawodach. Na zakończenie imprezy odbył się koncert Jeremiego i Artura Sikorskich.

30 listopada 2017 w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się Uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego. Stypendium z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Pani Elżbiety Leszczyńskiej otrzymała uczennica klasy 2S3 Emily Pusch.

6 grudnia 2017 roku w godz 10-14 odbył się kiermasz książek i słodyczy przygotowany przez młodzież gimnazjalną i licealną,szczególnie klasy 2BG i 2S1.Przy okazji kiermaszu uczniowie i pracownicy szkoły mogli skosztować smacznych wypieków przygotowanych przez uczniów LOMS.

Nasi uczniowie promują szkołę w różny sposób. Najczęściej są to zawody sportowe, ale niektórzy z nich mają jeszcze drugie hobby. Tak jest w przypadku Emily i Victorii Pusch, dla których pozasportowym hobby jest język niemiecki. 18 listopada br. wzięły one udział w wojewódzkim etapie Konkursu „Lesen gehen…” dla szkół ponadgimnazjalnych, który odbył w Bibliotece UAM na Wydziale Neofilologii. Konkurs polegał na interpretacji niemieckiej poezji. Obie siostry wspaniale przedstawiły swoje wiersze i obie zostały docenione przez jury, Emily zdobyła wyróżnienie, a Victoria pokonała ponad 50 osób z całej Wielkopolski i zajęła I. miejsce. Siostry otrzymały wiele nagród, a Victoria dodatkowo wygrała wyjazd do Niemiec i stypendium, którą to nagrodę zasponsorował Goethe Institut. Deklamowanie wierszy ćwiczyły pod okiem germanistki LOMS, Sławomiry Marczyńskiej.

14 listopada klasa 2S1 wraz z p. Anną Janowicz udała się na Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania, by obejrzeć wystawę fotografii dokumentalisty Marka Lapisa. Wystawa ta  jest podsumowaniem kilkuletniego projektu społecznego, obrazującego funkcjonowanie w świadomości społeczeństwa polskiego barw białej i czerwonej. Czy każdy czci barwy narodowe? Nie wszyscy traktują je z szacunkiem, niektórzy znajdują inne formy obnoszenia się z nimi.  Marek Lapis uchwycił w ułamku sekundy to, co dla niego ważne: symbolizm oraz zastaną sytuację.

Zapraszamy.

13 października młodzież klasy 1A, 1S1, 1S2, 1S4 uczestniczyła w niecodziennej lekcji historii z udziałem pracownika IPN Pana W. Palinkiewicza. Temat dotyczył roku 1918 (odrodzenia Polski) i zwycięskiego powstania. Powtórzyliśmy i poszerzyliśmy wiedzę na temat okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów, a także Powstania Wielkopolskiego. Posłuchaliśmy i zobaczyliśmy prezentację dotyczącą utworzenia i umundurowaniu Armii Wielkopolskiej i postaci związanych z niepodległością i zwycięskim powstaniem.
Zachęcam do dalszego poszerzania wiedzy i zapraszam na szkolny etap konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, który odbędzie się 5 grudnia.

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz we Wrocławiu. Uwielbiamy tu wracać. Tym razem miasto mostów i krasnali odwiedziła klasa 2A. Podróż rozpoczęliśmy o godzinie 6:00 rano. Dla sportowców taka godzina to rutyna. Pierwszym punktem było największe w Polsce muzeum przyrodnicze. Pani przewodnik opowiedziała nam fascynujące historie z życia zwierząt. Kolejnym punktem była Starówka i tradycyjne - wejście na wieżę widokową.Trzecim i ostatnim punktem było zoo z Afrykarium.

10 listopada odbyły się szkolne uroczystości związane z 99 rocznicą Narodowego Święta Niepodległości. 

11 listopada 1918 roku władzę nad Polskimi Siłami Zbrojnymi przekazano Józefowi Piłsudskiemu. Rozpoczął się proces odbudowy i kształtowania naszego państwa.

Czy wizyta w muzeum musi kojarzyć się z nudą oraz kapciami? Jak odczytywać dzieło malarskie? Czy dzieło symboliczne może intrygować? Oto pytania, wątpliwości, z którymi zmierzyli się maturzyści, uczestnicząc w lekcji w Muzeum Narodowym.

Do szkoły dotarły wykonane przez firmę EWANGARDA wzory klasowych zdjęć.

Firma EWANGARDA przypominając o prawach materialnych do utworu, że "prezentowanie zdjęć (np. na portalach społecznościowych) jest możliwe w przypadku nabycia przez grupę takiej ilości zdjęć, ile jest na nim rozpoznawalnych osób". Gdyby warunek taki nie został spełniony, Firma prosimy o nie kopiowanie i nie publikowanie zdjęć.